Kerong vol. 9 @ KD Slavie - České Budějovice, 6.4.2012

promo |02.04.2012 | Tiskovka

Kerong se vrací a je větší, hezčí, nadupanější! Název Kerong už na jihu Čech zná každý pořádný fanda elektronické muziky jako party, na které při jejích předchozích osmi dílech vystoupila špička české dnb scény. Devátý díl bude ale větší!

Akce se přesouvá z malého klubu Fabrika, do kterého by se už očekávané publikum nevešlo, do nově zrekonstruovaného kulturního domu Slávie, který jistě lépe vyhoví jak velikostně, tak svým zázemím. Tedy slyšte! Největší jihočeská drumandbassová párty letošního jara se uskuteční 6.4.2012 v českobudějovickém kulturním domě Slavie. Před pondělní velikonoční nadílkou si za pouhých 150,- můžete poslechnout jedny z nejžhavějších jmen současné dnb scény. Na hlavní stagi ukážou své dovednosti FOURWARD /AT/- (Bad taste, Virus, Citrus, Mainframe), RIDO /CZ/ - (Metalheadz), FORBIDDEN SOCIETY /CZ/ - (Forbidden Society Recordings, Genosha 175, PRSPCT, Algorythm. Doplnění o P.no /drumaffection/, Dirty Boy vs Syndrome /Kerong.cz, Frutakru/, Tao Maffa / Soundpolis /, Clipper / beatz.cz/, Sergi /Beatz.cz/, Hellsmith /Chilliproduction/. Jak je u Kerongu zvykem, vysoce kvalitní bude i vizuální stránka party. Za vjským pultem se vystřídají Ding, Dark Face, Zero Cube a MSX.

Generálním partnerem této akce je pivovar Samson. Mediálním partnerem rádio Kiss Jižní Čechy. Party dále podporují: Temple, Discovery, Budějcká Drbna, Hotel U Solné brány, Chilli production, Kelt, Media Consult, Prener, Nejlepsiadresa.cz, Prener, ToiToi, Art4Promotion.

Pro ty z vás, kteří snad ještě nesmyslně váháte je zde krátké info ze života headlinerů:

Fourward /AT/
Mainframe, Audioporn, Badtaste
facebook.com/fourwarddnb

Z městečka nedaleko Vídně pochází Fourward, další z talentů rakouské dnb scény, do které patří taková jména, jako Camo& Krooked, Body & Soul nebo majitel labelu Mainframe DisasZt. Kvarteto Fourward odmítá žánrové zařazení a kombinací základních prvků tech-stepu, neurofunku a jump-upu získává na evropské scéně stále bouřlivější odezvu. Hned po vzniku si toto uskupení získává pozornost od Subsonik Sound Reacordings. Po spolupráci na různých singlech se o Subsonik a InsideInfo skupinu začaly zajímat i temnější a drsnější d’n’b labely. V roce 2009 skupina debutovala s releasy na Austria’s Nasca Records, Trace’s DSCI4 label nebo spoluprací s Body & Soul na Virus Recordings. Po tomto úspěchu Fourward vydali v květnu 2011 Episodes LP a nyní mají sérii singlů, připravenou pro vypuštění na labelech, jako Trust In Music, Fokuz Recordings. Stejně tak připravují remix Moblaw na Jade’s Eatbrain Records a spolupráci s Tali na singlu Facing Forwards z jejího LP Dark Days, High Nights na labelu AudioPorn. Po stopách Dirtyphonics, Camo & Krooked, Body & Soul a v poslední době Xilent a High Maintenance, se Fourward připojili k dvěma nejvíce kreativním a živým labelům na scéně - AudioPorn a Mainframe.

Rido /CZ/
Metalheadz
facebook.com/ridocz

Vlastním jménem Pavel Ridoško je aktuálně asi nejuznávanější dnb dj a producent České Republiky. V roce 2000 vydává první dvanáctipalcovku na lokálním labelu s názvem JS, záhy v roce 2001 přidává druhou. V roce 2004 se stěhuje do Sydney, kde vystudoval „sound engineering“ na světoznámém institutu SAE. Poté se vrací do Prahy a začíná se naplno věnovat produkování hudby. Prvními mezinárodně vydávanými tracky jsou Dark Thief a Density na labelu Intersection recordings. Ridova kariéra začala stoupat strmě vzhůru poté, co jeho song Strangers vydává Defcom Recordings. V posledních letech podepisuje smlouvu s hudebním vydavetstvím Metalheadz, čímž se definitivně etabluje mezi světovou dnb špičku.

Forbidden Society /CZ/
Forbidden Society Recordings, Genosha 175, PRSPCT, Algorythm
facebook.com/forbidden-society

Jihočeského zástupce mezi headlinery asi netřeba sáhodlouze představovat. Elektronické hudbě se věnuje od roku 1998, kdy zakládá projekt s názvem Desert Storm Breakcore Squad s kamarádem JayB. Zde produkují neobvyklou směsici hardcore techna a jungle. Již jako Noize Punishment ovlivněný grindcorem, punkem či metalem začíná vydávat hudbu sám a s podporou Christopha Winklera vystupuje na Fuckparade v Berlíně s Venetian Snares, DJem Scudem a Panaceou. Poté odehrál tři vystoupení v Berlíně, dvě v Londýně a několik dalších v Praze a v Drážďanech. Později, kolem roku 2005 vede jeho cesta k propracovanějšímu hudebnímu stylu, kde rozvýjí předchozí nápady a postupy z digital HC a breakcore punku. Drum and bass byl dalším logickým krokem a tehdy se rodí Forbidden Society. Výsledkem tohoto kroku jsou releasy na Freak MP3, Mindsaw, Hell's Bassment, Nightmare Rec., Jungle Therapy, Hardline Rec. Jako Forbidden Society odehrál sety na akcích Therapy Sessions – Czech Republic, KillSwitch – K2, České Budějovice nebo Imperialistic Night v klubu Cross v Praze po boku Current Value, The Panacea, Limewax, Dj Hidden, The Sect, Audio, Dylan & Robyn Chaos. Forbidenovy tracky se objevují v setech od Panacey, DJe Hiddena a také na mixovaném CD od Technical Itche – You Need Therapy (2008). V roce 2010 přichází prudký vzestup a s ním spojené releasy na labelech jako PRSPCT, Freak, Obscene, Algorythm, Counterstrike, Big Riddim, Future Sickness, Union Records, Yellow Stripe, Mentally Disturbed a mnoho dalších. Jako člen Anger Managementu a agentury PRSPCT vystupuje na Therapy Sessions po celé Evropě, v poslední době to bylo v Portugalsku, Rakousku, Německu, Francii, Rumunsku, Maďarsku nebo Belgii. V roce 2011 odehrál svůj set v hlavním městě Japonska. Na podzim roku 2010 zakládá vlastní label Forbidden Society Recordings, na kterém se objevují tracky od Counterstrike, Current Value, Katharsys nebo Elements of Vengeanze. Pravidelně také pořádá Forbidden Society Label Nights v pražském klubu Cross a podílí se také na organizaci Therapy Sessions Czech Republic.

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

11 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.366sec, data: 0.000000sec