tiskovka: Rozhovor s IM Cyber

dnb crew |04.05.2006 | Tiskovka

IM Cyber coby rezidentka a spoluporadelka akcí Take Control práve vydala kompilaci, která reflektuje hudební koncept jednech z nejpovedenejších a nejprogresivnejších drum’n’bassových akcí v naší zemi. Pri této príležitosti jsme se ji zeptali na pár otázek.

Jak vnímáš soucasnou velkou nabídku drum'n'bassových akcí. Není už Cesko tak trochu presyceno?
Jde to trochu do háje no. Na jednu stranu je super, jak u nás šel drum´n´bass nahoru, tenhle model ho ale znicí. Když jsme delali poslední Take Control, byly v Cechách tri další mejdany se známými hvezdami, víkend pred i po v Praze taky nekdo z velkých jmen hrál. Hudební zajímavost v téhle atmosfére už bohužel nestací. Letos nejspíš probehne prirozená selekce a do dalšího roku se probojují jen ti nejsilnejší. Uvidíme, co ceká nás...


Jsi spoluporadatelka akcí Take Control. Co s temito párty plánujete do budoucna?
Další TC probehne až v pulce zárí a predstavíme na ní hodne zajímavý label Quarantine. Z Anglie prijede jeho majitel Fierce, který je ze stejné party jako Ed Rush, Optical nebo Matrix, a už toho má hodne odkrouceno jak za gramcema tak ve studiu. Druhým hostem bude Break, pro spoustu lidí nejvetší objev minulého roku. Co se chystá na TC dál, necháme zatím pod poklickou.


Práve jsi vydala drum'n'bassový "Take Control Mix" u casopisu XMAG. Co na nem najdeme a s jakým zámerem jsi ho namíchala?
Cédécko reprezentuje zvuk, kterým by se mela TC ubírat, mapuje její krátkou historii a cástecne i její budoucnost. Jsou na nem tracky od Calyxe, Teebeeho, Breaka, Noisie, Brooklyna, Phace a nekolika dalších. Velký dík patrí všem producentum a majitelum labelu, kterí s námi spolupracují na prátelské bázi, a taky XRSovi, který byl v dobe vzniku cédécka v Praze. On i jeho prítelkyne byli skvelými kritiky, oporou v podobe balení jointu a nalévání absinthu a ve finále se ješte XRS postaral o finální zvuk. Takže velký big up do Brazílie :)


Znáš se spoustou drum'n'bassových producentù. Najdeme na CD nejaké tvé favority?
Tam naopak nikoho jiného než favority nenajdete :) V rámci TC mejdanu si plním svoje sny a svoje sny jsem si splnila i v prípade tohohle mixu. Ale nejvetší radost mám samozrejme z tracku od Breaka, Calyxe a Teebeeho. Tihle producenti mužou skoro z poloviny za to, jak si tím svým narvaným recordbagem kurvím záda.


Hrála jsi s vetšinou známých DJu. Máš nejaký sen, s kým by sis chtela zahrát?
Momentálne jsou asi zatím jediný nesplnený Break, Fierce a Silent Witness. Jinak by mi nevadilo hrát stále dokola se všemi, kterí jsou na TC mixu zastoupení :)


Casto spolupracuješ s Kubatkem. Vyjde z toho nakonec nejaká vlastní producentská tvorba?
Doufejme. Mám ted v živote i jiné priority, takže to jde hodne pomalu. Ješte že nadeje umírá poslední ;)

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře


5 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 6.412sec, data: 0.000000sec