Drumselecta Open Air 2013 již tento víkend

promo |10.09.2013 | Jiné

Drumselecta je první brněnský oficiálni dvoudenní multi-žánrový open air festival. Na návštěvníky čeká 7 pódií, kterým bude vévodit Drum & Bass stage se 7 zahraničními hvězdami a našlapaným českým supportem, dál Electro / Breakbeat stage s norskou hvězdou Savantem, Hip hop stage, na které zadiktují například Orikoule a Moja reč, Reggae stage, Psytrance stage a chybět nebude ani Tekk stage. Na sedmém podiu se bude – mimo jiného – odehrávat například soutěž v Breakdance a ve fotbálku. Podtrženo a sečteno: 100 účinkujících, hlídané stanové městečko a parkoviště, hudební zážitky, soutěže, občerstvení všeho druhu a mimořádně příjemné prostředí v Mariánském údolí, to vše a mnohem víc na Vás čeká 13. a 14. 9. na Drumselectě!

Tím hlavním, čím se letošní Drumselecta může pyšnit je, že se původně jednodenní festival podařilo protáhnout na 2 dny a ještě navíc se přesouvá na nové atraktivnější místo. Z Jundrova se totiž zářijová Drumselecta přesouvá do Mariánského údolí! Pochlubit se může i tím, že se z původně jedno-žánrové akce stal postupem let multižánrový festival s vizí a s velkými plány do budoucna. Letos ovládne Drumselectu 6 hudebních a 1 soutěžně - hudební stage. Zářijová Drumselecta slibuje silné hudební zážitky a plně vybavený, komfortní areál.

A co na návštěvníky Drumselecty konkrétně čeká? Pro ty, kteří zůstanou oba dny a jimž se nebude chtít trmácet směr domov, na ty čeká hlídané stanové městečko a stejně tak i parkoviště. Zajištěna je i posílená autobusová a tramvajová doprava.

Na 6 hudebních podiích a 1 hudebně-zábavném na Vás bude čekat velká spousta zahraničních a domácích producentů, Djů, kapel a MCs. Všem těmto podiím bude vévodit hlavní stage, kde uslyšíte to nejlepší z žánru Drum & Bass. Vystřídá se na něm 7 zahraničních hostů v čele s novozélandskými legendami The Upbeats, německým Current Value, anglickým Prolixem, rakouskými Fourward, francouzskými Katharsys, švýcarským Axiomem a anglickým Djem A.M.C a MC Phantomem. Jako support se pak po oba dny budou střídat čeští DJové a MCs z Čech a Moravy.

O všech 7 headlinerech hlavní stage se napsalo už spousty slov, nutné je však zdůraznit, že téměř všichni přijedou prezentovat svá nová či chystaná alba.
The Upbeats dorazí s nedávno vydaným albem "Primitive Technique", které vyšlo na labelu Vision a ukrývá v sobě pecky jako "Undertaker" "Diffused" "Alone" anebo "One Step".
Svou práci na tomto albu odvedli i další účinkující Drumselecty: Fourward, když na EP s názvem "Alone" přidali již dnes kultovní remix se stejnojmenným názvem a vpálili ho doslova do každého setu DJů napříč kluby a open airy letošního léta.

Další, kdo přijede představit své album, bude Current Value. Tomu v těchto dnech vychází jeho 8. album. Album se jmenuje "Stay On This Planet" a vychází u labelu Subssistenz. Na Barcode Recordings jim vyšlo na jaře debutové album "Loudroom" a nemá jej na svědomí nikdo jiný, než samotní Katharsys. K tomu slibují i zbrusu nové kolaborace se jmény jako Cooh, nebo Donny. Nedávnou zveřejněnou novinkou je společné album Prolixe a Gridloka pro label RAM. Z poslední společné desky, která vyšla právě na RAMu, se žádného popu bát nemusíte, naopak, čekejte další experimenty typu "Membrane", a nebo pro ně více typičtější záležitosti jako je "Babylon" a další tracky z chystaného alba. Axiom přijede představit svůj nový projekt, který pojmenoval Gone Rouge. Svůj label Titan přijede představit DJský maniak A.M.C. a jak jinak, doprovázet jej bude MC Phantom.

Druhým velkým lákadlem bude druhá stage s Electro - Breakz a Dubem a s člověkem nebývalých hudebních kvalit, který přiletí až z chladného Norska. Je jím Aleksander Vinter alias Savant. Aleksandr "trpí" Aspegrovým syndromem, což je však pro něj zároveň jakýmsi darem z nebes, co se hudby týče. Tento syndrom v sobě schovává mimořádné hudební nadání. Vytvořil tak už více než 10 000 skladeb od Klasiky až po Black metal, Dubstep a všechno mezi tím. Za své debutové album "Outbreak" získal v roce 2009 cenu Grammy. V roce 2012 dokonce vydal 4 alba různých hudebních stylů, rozdal desítky free mp3 releasů a tradičně se řadí na Betportu do čelních pozic. Ale nebojte se, o nic echt komerčního se nejedná, jen jeho kvality přesáhly hranice možného a šíří se pořád dál. Rok 2013 vypadá stejně vzrušující. V očekávání jsou započaté spolupráce s ikonami EDM - jako BT či Infected Mushroom a další zasypávání alby. Nechte očekávání začít tady a teď a co nastane dál v EDM, protože Savant teprve začíná.
Těšit se můžete i na další jména: Bounce! Bounce!, Electronic Bitches a nebo Acustic Terrorist, Wwera.

Velkou zábavu slibuje i třetí stage - Hip Hop a Live kapely. Na tomto kousky trávy uvidíte a uslyšíte dvojici Orion a James Cole alias Orikoule, Moja reč, představí se i brněnský Tafrob, ze Slovenska přijede Boy Wonder, Jay Diesel. Z kapel to budou Le Pneumatiq, Alef Zero, Evolution Dejavu, Vložte Kočku a další.

Čtvrtá stage se ponese v rytmech Reggae a Dubstep. Na oba dny přijali pozvání například Dr. Kary, Mr. Cocoman, Mc. Colectiv, Dub Artillery, Distanci Crew a Bad boyz sound. 

Psytrance stage ovládne parta Planet Blue a hosté Mutant Star, Styropian, O.Psyla a Lolla.

Na poslední hudební stage budou tepat Arogant Club Tekno: hosty s francie Little Guy (DST), Weasel Buster, Keygen Kaotic , Rusty a hoste s domácí scény Digital Airobic, Z-Aires, Dava.LXR, ZBX a další.

Drumselecta má připraven i jeden netradiční "flek" v Mariánském údolí, kde se strhne bitva v soutěži v profi Breakdancu a jestliže si věříte a hrajete stolní fotbálek, čekají na Vás dvě kategorie v této populární hře o ceny. Přehlídka, Laser show, Fireshow, Dekoraci by Visualove, Dekoraci by Cybofunk. Koktejl bary, Molekulární Mixology, Stanky s občerstvením, Stanky s oblečením a drobnostema. 

Toto vše a mnohem víc 13. a 14. září v Mariánském údolí!

Vstupenky lze zakoupit dvěma způsoby - a to buď předprodejem v Brně: Subform - Běhounská 7, Indies - Poštovská 70/2, Sketa - Josefská 8 a nebo prostřednictvím SMS TICKETU ( http://www.smsticket.cz/skupiny/28-drum-selecta-festival.aspx ).

Více viz https://www.facebook.com/events/318448158290972/

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

9 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 1.530sec, data: 0.000000sec