Interview: QO + Comupterartist

beast 67 |14.05.2013 | Interview

Tato dvojice ze severu moravy se za velmi krátkou vyšvihla nejen mezi českou producentskou špičku, což dokazují jejich releasy na uznávaných labelech, kterých je jako hub po dešti. Řeč je samozřejmě o QO a ComputerArtistovi, kteří společně vystoupí v pátek 17. května na Vendetě v brněnské Flédě. A jen tak pro zajímavost – zahraje tam s nimi i řezník Counterstrike.

Co ti mají holky objednat, až tě budou zvát na bar ?

QO: No, ať objednají cokoli, stejně to jako gentleman musím zaplatit já…
ComputerArtist: Většinou se nenechávám od holek zvát, ale kdyby se nějaká dobrá duše náhodou našla a nenechala se odmítnout, tak třeba Morgana;)

Plánuješ teď na nějaký kolaboraci s nějakým zajímavým producentem ?

QO: Snažíme se nějak domluvit s Ridem, ale pořád se to zadrhává. Jinak dělám na pár věcech s Američanem NC-17, první společná věc by měla vyjít někdy v červnu, červenci.

CA: Momentálně mám co dělat, abych dokončil všechny svoje rozdělané projekty, pak se uvidí. S pár lidma už jsme se bavili, že něco uděláme, tak z toho snad něco klapne.Jak se připravuješ na léto (hraní na festivalech, dovolená...) ?

QO: Nepřipravuju, já se na to všechno strašně těším.
CA: Na léto si moc hraní neplánuju. Od začátku roku jsem toho měl víc než dost, takže si celkem rád trošku odpočinu. Se známýma máme v plánu půjčit dodávku a vyrazit do Španělska, trošku to tam procestovat, nachytat nějaky ten bronz atd.

Čí tvorba tě teď za poslední dobu zvedla ze židle ?

QO: Nemůžu se dočkat nového alba Daft Punk. Je to sice trochu více funky než by lidi čekali, vůbec to zavání "zpátečnictvím" v taneční muzice, ale věřím, že to bude pecka... I na drambejzu jde v poslední době vidět, že návraty ke kořenům nejsou na škodu.
CA: Musím říct, že poslední dobou toho moc není. Docela se mi teď líbí věci od Inside Infa, hlavně collab Mythos s Mefjusem. No a pak samozřejmě QO (doufám, že už konečně sednem a něco zase uděláme, you lazy bastard:)Když budeš v Brně možná se nevyhneš jiskrné mluvě "hantecu". Znáš pár slov, kterými se tady mluví ?

QO: Většina spolužáků ze střední tady chodila na vysokou, nebojím se, že bych nerozuměl... Cinktróba je TOPovej výraz.
CA: Jo, něco málo už jsem slyšel. Třeba šalina, šaškec nebo škopek;)

Kde sbíráš inspiraci pro tvoji hudbu ?

QO: Úplně všude. Ve filmech, v hudbě, práci... Stačí jeden zvuk a něco mě napadne. Většinou to ale zapomenu, než se dostanu k PC, proto si musím pořídit nějaký rekordér.
CA: Všude kolem sebe.

V poslední době se u nás rojí hodně mladých producentů, měl bys pro ně nějakou radu, jak se dopracovat k prvnímu releasu?

QO: Možná to, že není důležité se dopracovat k nějakému releasu, ale spíše se snažit neustále zlepšovat. Neřešit až tak zvuk, nepoužívat chytré výrazy jako komprese, eq, frekvence, když jim nerozumí... Prostě dělat hudbu, co je baví.
CA: Jestli bych měl radit, tak bych řekl, ať se obrní trpělivostí. To je ze začátku asi největší problém. Je zbytečné bombardovat labely a producenty s věcma, které jsou nedodělané, nebo ještě nejsou na takové úrovni, aby je label vydal. Je lepší dát tomu čas, udělat něco, o čem budu vědět, že je to na úrovni a pak teprve posílat.

Podařilo se ti někdy na akci zahrát s nějakým MCim tak, že by sis to i zopakoval?

QO: Všeobecně mám MC celkem rád, hrozně rád dělám tracky, ve kterých nějaký ten vokál je... Na akcích jsem zatím měl štěstí a vždycky to bylo ok, mám rád, když MC umí s lidma pracovat, vyhypovat je tak, že když track dropne, můžou ze sebe trhat oblečení. Pokud neví, kdy držet hubu, tak ať ji radši ani neotvírá
CA: Hrál. Už víckrát a ne vždycky jsem z toho byl nadšený. Bohužel vetšina MC's (hlavně teda ti u nás) se pořád nenaučila zavřít sem tam "hubu". Pokud je ale MC kvalitní, a setu dokáže něco dát, pak s tím nemám problém.Kolik programů na produkci si už vystřídal nebo děláš pořád v jednom a tom samém jako na začátku?

QO: Na začátku jsem chvíli zkoušel Reason, pak Cubase, ale v podstatě se dá říct, že dělám celou dobu v FL Studiu.
CA: Začínal jsem v Reasonu, ale to bylo ještě v době, kdy jsem ani nevěděl, že existuje DnB. Teď používám hlavně FL Studio, to mi vyhovuje asi nejvíc. Sice jsem koupil Cubase, na který bych chtěl přejít, ale zatím se k tomu nemůžu pořádně dokopat.Jakou hudbu máš rád kromě DnB ?

QO: Všechno dobré. Od old chool hip-hopu přes minimal techno až k AC blesk DC.
CA: Vyrostl jsem na tvrdších metalových věcech (Sepultura, Slipknot, Fear Factory, Slayer, KoRn atd.) a to mi zůstalo dodnes, i když na to teda asi nevypadám:). Poslechnu si ale jakoukoliv živou, nebo elektronickou hudbu, když je kvalitní.

Jaká je tvá vysněná party, na které by sis rád zahrál?

QO:: Těžká otázka! Asi Outlook, Ultra, Coachella... A samozřejmě Noisia Invites nebo Blackout. Prostě všude, kde je zábava
CA: No vždycky jsem chtěl mít pořádnou kapelu a zahrát si na Woodstocku. To už se mi asi nepovede:) Jako DJ bych se dostal jednou rád třeba na World of Drum and Bass do Ruska, nebo třeba na Outlook festival.

Ptal se Dizztrickt (www.pohon.cz)

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře

 • NIKE FREE RUN BLACK FRIDAY

  2014-11-20 15:30:19

  http://www.airshoeclub.com/ Nike Air Max,nike Free Run,Nike Air Max 90,Nike air max Black Friday http://www.michaelkorsnewchristmas.com/ Michael Kors, Michael Kors Handbags, Michael Kors Outlet http://www.shoeflysell.com/ nike air max 2014,nike free run,retro air jordan,nike blazer,Nike Free Run Black Friday http://www.hotairshoeus.com/ Nike Air Max,Air Jordan Shoes,Nike Free Run,Air Jordan Shoes Christmas,Nike Air Max 2014, Nike Air Max 90 Womens http://www.bestmaxshoe2014.com Nike Air max 2014,Nike Free Run,Nike Blazer,Nike air max Christmas http://www.runshoeulove.com/ Nike air max 2014,nike free Run, Nike air max 90,nike free Run 5.0,Nike Free 3.0 Womens,Nike Free Run Black Friday

 • DOREEN ANNAN-FORSON

  2014-10-19 15:35:51

  http://www.ayestylish.com/hermes-outlet/kelly.html Hermes Kelly http://www.aaareplicabagsshop.com/gucci-replica-bags/gucci-top-handle-bags-replica-bags Gucci Top Handle bags http://www.developbags.com/chloe-replica-bags/chloe-calfskin-shoulder-replica-bags Calfskin Shoulder http://www.luxurybagsprice.com/brands/prada-price Prada Handbags http://www.martfakebags.com/replica-hermes/hermes-bolide-replica Hermes Bolide

 • BAIDU

  2014-10-19 15:33:10

  [url=http://www.baidu.com/]baidu[/url] baidu http://www.baidu.com

 • SHENKSTER

  2013-05-27 18:01:57

  Přeju vám hodně štěstí do budoucna pánové ! ;) Snad se zase potkáme na nějaký akci.

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

7 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.649sec, data: 0.000000sec