Moptron & Zenon na grilu

elis |25.07.2012 | Interview

A máme tu další dvojku. Polské duo Moptron & Zenon je poslední dobou celkem častou součástí line-upů parties v ČR. Jejich nejbližší hraní se uskuteční v sobotu 28. července v Brně na open-air vydání oblíbené party Vendeta. Odpovědi sestavoval Moptron a dle jejich vyznění to vypadá, že brněnské fanoušky čeká pěkný nářez.

1) Techstep, nebo jump-up?
Já jsem víc na jumpstep, Zenon hraje docela tech-upové věci. Ne, ale vážně? Techstep for life! :)

2) Vinyl, nebo digital?
Jak se to vezme. Na akcích hrajeme víc a víc digitálních tracků - to ale proto, že většina z nich prostě nikdy na vinylu nevyjde. Doma mám nějakých 350 starých drum'n'bassových vinylů, takže když po nás promotéři chtějí zahrát něco lehčího, nabalím kupu desek z doby okolo roku 2003 a vyrazím do klubu. Nic nikdy nenahradí ten pocit, když máš v ruce vinyl.

3) MC, nebo zalepená zdířka na mikrofon?
Nemáme nic proti dobrým MCs, ale jakmile začne nějaký neumětel vyřvávat přes valící se beat, tak bychom ho nakopali... Měli jsme možnost potkat se s pár opravdu prvotřídníma MCs - Bůh jim žehnej. Všechny ostatní bychom ale naházeli do hladomorny a už nikdy nepustili ven.

4) Rewindovat, nebo nerewindovat?
Těžká otázka. Zase záleží případ od případu - viděl jsem DJe, kterej rewindoval jednu desku čtyřikrát po sobě - tak to určitě neděláme. Myslím, že je to o tom, posunout mix trochu dál a dát mu spád. Ne, že rewinduješ až na úvod tracku, dokud se ti nepodaří chytit začátek beatu.

5) Klub, nebo open-air?
Těžká volba. Kdybych se musel rozhodnout, hodil bych si mincí. V zásadě má každý něco do sebe. V Polsku zase tolik open-airů není. Nejsou tak populární, ale snad se tady pro ně scéna vytvoří. Řekl bych, že by bylo nejlepší kombinovat to: dělat klubovou akci s open-airovou stagí, takže by si každej přišel na svý. Na druhou stranu není nic lepšího, než hrát svůj set při východu slunce, když lidi stále ještě paří.

6) Vodka, nebo rum?
Karibský rum!

7) Hory, nebo moře?
Nezáleží jestli jedno, nebo druhý. Třeba loni jsme si párkrát zahráli u moře a mockrát na horách. Oboje je fantastický, pokud trávíš svůj čas se správnýma lidma a bavíš se.

8) Kočka, nebo pes?
Oboje. Doma mám kočku i psa a nemohl bych se rozhodnout, kdyby měl některý druh zmizet. Ale Zenon je rozhodně pro kočku, on má "kočičky" hodně rád. ;)

9) K jakému filmu byste chtěli dělat soundtrack?
Nemám žádej tip, těžko říct. Nějakou drsnou vesmírnou válečnou sci-fi se spoustou vnitřností, slizu a tak.

10) Vzpomínky na první party?
Mám pocit, že první rave party jsem zažil někdy okolo roku 2003. Dnb na malé stagi, i když technický podmínky nebyly nic moc, tak se mi to děsně líbilo. Zenon říkal něco o 31. lednu 2004. Andy C hrál tehdy v Lodži a já tam nemohl jít, protože mi to máma nedovolila. :)

11) Deska, která to všechno začala?
Moptron: První věc, kterou si vybavím, bylo promo CDčko, který přišlo zdarma s předplatným novin. Byly na něm nějaký dnb hymny k Techno Freedom Parade v Lodži 2003. Taky si pamatuju nějaký starý mixy od Dieselboye a Nicky Blackmarketa. Předtím jsme si po městě předávali kazety s neurčitými party sety, jen tak, mezi sebou.
Zenon: Adam F & J Majik - Metrosound - tohle je první vinyl, ten to všechno začal. Mám ho od roku 2002. Pořád ho občas hraju.

12) Deska, která vás vždycky roztancuje?
Takových je spousta. Asi všechny tracky, které pořád hrajeme. I když už jsou i 10 let starý. Momentálně nejvíc asi Lucio De Rimanez & Dereck - I Scream. To je fakt pecka ...

13) Vaše aktuální top 5?
Moptron:
Current Value & The Panacea - Make It Last
Peter Kurten - Drill
Dub Elements - Back To The Game
Kitech - Digital Sweatshop
Dead Phantoms - Fuckin Snails

Zenon:
Sunchase - Marazmatic
Smash bros - So Be It
Masheen - Resin (Nphonix Remix)
Counterstrike & The Panacea - Tinitus
Rregula - Ground Hole Day 1

14) Deska, kterou byste pustili svému největšímu nepříteli?
Tak začal bych určitě s Ni-Ten-Ichi-Ryu (2 Swords Technique) od Photeka. A kdyby nepřítel po tomhle neustoupil, přidal bych Moonway Renegade od Noisie - ale to jen proto, abych ukázal, že se nebojím tasit meč.
Zenonovi nepřátelé by si museli poradit s Current Value & Counterstrike - Techno is. Pokud by se nerozprchli hned, čekal by je Saver od Nphonix.

15) Co ke čtení se najde u vás na záchodě?
Zenon si tam pročítá hudební časopisy, katalogy z IKEA a denní tisk. Já jsem tak trochu nomád, cestuju z města do města, takže na záchodě nemám žádnou sbírku. Když už je čas, tak čtu cokoliv, co se mi dostane do ruky.

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

8 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.861sec, data: 0.000000sec