Rozhovor s Ridem k Metalheadz party na Flédě

promo |10.10.2011 | Jiné

Rido společně s Hybrisem objíždějí české kluby s jejich novým EP, které dostalo název The Prague Connection a vychází na jednom z největších labelů světa, Metalheadz. Po pražské launch party, která proběhla v rámci Drumandbass.cz night se teď přesouvají do brněnské Flédy. Přečtěte si rozhovor s Ridem, jak se na celou scénu nyní dívá, jak to bylo s Metalheadz a o ostatních Ridových aktivitách.

1/ Ahoj Pavle, jak se máš? Naposledy jsme se bavili v lednu, co nového se u tebe od té doby stalo?

Ahoj docela to jde, díky. Co se týče hudby, tak tento rok byl pro mě hodně pestrý. Udělal jsem singl pro Obsessions a poté jsem začal spolupracovat s Metalheadz, kde právě vyšlo EP a také můj debutový singl.
 
2/ Jak přesně vedla cesta k tomu, že se ti podařilo přesvědčit label Metalheadz k vydání tvého releasu?


Žádné přesvědčování nebylo. :) Poslal jsem jim prostě svůj nový track a jim se tak moc líbil, že mě oslovili abych udělal pro ně ještě další věci a pak jsme se domluvili co s nimi a které se vydají.

3/ EP The Prague Connection jsi udělal ve spolupráci s producentem Hybrisem. Proč zrovna s ním, jak jste se dali vlastně dohromady?


Hybris je můj kamarád od té doby, co asi před 5 lety přijel do česka. A důvod byl takový, že když už jsem s Metalheadz řešil release, tak Hybris jim poslal svůj track Please exist. Jim se zalíbil a když se dozvěděli, že jsme kamarádi a že také žije v Praze, napadlo je, zda by jsme nechtěli spolu udělat EP. No a my souhlasili :)

4/ Jmenované EP vyšlo i jako vynil. Myslíš, že toto médium má v dnešní době ještě místo, nebo se jedná už o přežitek?

Myslím si, že vinyl bude mít své místo mezi hudebními nosiči již navždy. Samozřejmě jako všichni ostatní vnímám, že prodeje opravdu rapidně klesají a že mp3 pomalu začína dominovat. Ale i tak jsem velice rád, že mám tu možnost, že má hudba stále vychází na vinylu a ještě k tomu na tak uznávaném vydavatelství.

5/ Spoluvlastník labelu Metalheadz, dj Goldie, namíchal jeden z posledních mixů Fabriclive a tvůj track Twisted na ní umístil jako první. Navíc to není jediná tvá skladba na této slavné kompilaci. Jaký je to pocit, mít takovou čest?


Tak samozřejmě je to velice příjemný pocit, že člověk, který se dá označit za jednu z nejdůležitějších postav drum and bassu, si vybral právě moji skladbu jako první. Ale také to beru jako výzvu k další práci. :)

6/ Díky tomu všemu humbuku kolem Metalheadz se ti konečně dostává zasloužené pozornosti nejen u nás. Když to porovnáš s obdobím před tím, je po tobě nyní větší poptávka ze zahraničí, jezdíváš více hrávat i mimo naši republiku?

Ano, vnímám tu změnu, ale je to pozvolné.

7/ Drum´n´bass je u nás jeden z nejpopulárnějších žánrů elektronické hudby a tomu odpovídá i počet začínajících djs. Pozitivní efekt ale je, že hojně přibývá i lidí, kteří dnb produkují. Co bys jim poradil nebo na jaké úskalí bys je upozornil?


Určitě je to hodně práce a člověk to musí opravdu milovat a dělat to proto, že ho to baví. A nenechat se odradit určitými jedinci, kteří by sami nikdy nic rozumného nevyprodukovali a jen kritizují.

8/ A jsou u nás nějaké producentské talenty, na které bys rád upozornil? Tedy kromě zavedených jmen...


No mě baví lidi jako jsou Peejay, Hemoglobin... Což oba nejsou uplní nováčci, ale veřejnosti to tak může přijít :)

9/ Jak dlouho se vlastně produkování věnuješ ty? Když se ohlédnéš zpět, jaký byl Rido na začátku a jaký je nyní?


No já se věnuji produkci 11 let. Hlavní změna je asi ta, že dříve jsem to bral pouze jako zábavu a dnes se to stalo mou prací, což není opravdu jednoduché, ale nechám se překvapit, kam mě tato cesta zavede.

10/ A co tvůj podcast Záblesk, který děláš spolu s Brooklynem. Je tomu již nějakou dobu, kdy vyšel jeho poslední díl. Kdy se můžeme těšit na další vydání?

Určitě brzy, bohužel v poslední době bylo pár složitejších okamžiků a také bylo méně času.
Ale do 14 dnů určitě bude nové vydání!!

11/ Máš za sebou launch party The Prague Connection v Praze, jaké to tam bylo?

Bylo to moc fajn. Navíc dle odezvy lidí bylo poznat, že naši hudbu znali a reagovali na ní. Z čehož jsem měl největší radost. A B2B s Hybrisem nás opravdu bavilo. :)

12/ Co bys vzkázal návstěvníkům party Vendeta na Flédě, kde se ukážeš s Hybrisem v rámci Metalheadz Night? 

Ať určitě dorazí, protože zahrajeme spoustu nových a zajímavých tracků a pokusíme se pro Vás všechny udělat pořádnou show!!!

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře

  • QUAKE

    2011-10-11 16:05:08

    Jak by řekli kolegové v UK... Can"t wait! Těším se na Rida, udělal velký kus práce! Jen tak dál, gratulace!

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

11 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 1.552sec, data: 0.000000sec