Exkluzivní mixy pro Drumandbass.cz - Psyek

soldik |15.08.2011 | Mp3

Po exklusivním mixu brazilského BTK je tu další exklusivní mix pro Drumandbass.cz. Do hledácku zajímavostí se dostal producent a šéf labelu Deafmuted, Psyek. S hudbou koketoval od mala. Hrál na housle, delal beatbox, rapoval, ale i tak si s ním deti na pískovišti nechtely hrát, protože narozdíl od nich poslouchal The Prodigy a jeho bábovicky byly tudíž o nejaký level víš, než bábovicky klanu Wu-Tang na jeho druhé strane.. Ale pojdme si Psyeka predstavit podrobneji a poslechnout i nárocnejší drumandbass. Vhod prijde i gril, na kterém nedávno sedel.

Jak to teda u Psyeka zacalo? Hudební nadání u nej bylo po krátkém bádání nakonec nalezeno už v detství. Do 15ti hrál na housle, pak absolvoval strední umeleckou školu a zacal koketovat s prvním programem na tvorení hudby. Pár let tvoril drumandbass i dubstep do šuplíku a mel pletky s instrumentální cástí alb "501 demo" jako DyCrew a "Tady se chcije" jako Dysko501, kde si i sám zarapoval. Mikrofon mu byl velkým kamarádem, a tak zacíná i s beatboxem. S Tweety Twiztou, jakožto beatbox tlupa o dvou clenech nesoucí famózní název Stickyboobz, dokonce absolovali nejedno vystoupení. Ale ku*vy, chlast a chlebícky vzali za své, když se Psyek roku 2008 presouvá za prací do Anglie.

 
 

Ale práve díky prestehování se do UK zacíná více makat na zvuku. První zárez má u ceského labelu Owntempo. Tam prispel na "New Blood EP" (OWN008) dvojicí dubstepu a o rok pozdeji pro nej Owntempo honcho DJ Side nachystal sólo release. OWN017 s "Burn Me" a "Eirieann" ukazuje další tvár Psyeka, tentokrát jakožto novopeceného drumstepare.

 
 

Dubstep ho držel v hrsti a o jeho práci má zájem další ceský label, Esprit. Rok 2009 se díky labelum Owntempo a Esprit najednou stává cím dál více motivujícím a na druhém zmíneném labelu mu vychází dva dubstepové releasy a poprvé se objevuje i jeho remixérská stránka. Nejdríve je to maxisingl "Teardrops" / "Birdcall" (ESP014), pak remix "In Cold Blood", zacátkem roku 2010 konecne "Born Empty EP" (ESP021) a nakonec vypecený remix "Forty Two" opet pro Zooma.

 
 

Po techto releasech dostal Psyek ovšem vetší chut na drumandbass a dohromady s kolegou Negonem zacínají formovat projekt Neopsy. Jejich drumandbass osloví hlavne vyznavace neura, tech a nu breed. První vlaštovkou je zárez u labelu Mindtech na albu "The Frame Of Mind LP vol.2" s trackem "Enthropy". Temnou stránku nalomí vynikající letní tanecní "Summer Sunday" na "Nu Epsrit LP" z lonského roku.

 
 

Po nasbíraných zkušenostech a s "nadbytkem penez" bylo logickým krokem založení touženého vlastního labelu, a tak koncem roku 2009 ohlásil založení Deafmuted Records. První release s názvem "They Are Coming" na sebe nenechá dlouho cekat. Jedná se o EP, kde se objevili ceští Qrty, Junkett, Computer Artist a pochopitelne Neopsy. Do dnešní doby má Deafmuted na konte 6 EP, ve sbírce ceská jména jako Peejay, Zoom, Misology, M.Pete, Local Heroes, Psyek, Negone, Neopsy, Qrty, Dizetai, Junkett z cehož jasne vyplívá, že mu jde o kvalitní ceskou produkci nezamerenou jen na jeden subžánr. Deafmuted se muže pyšnit i jednou FREE mp3, která je soucástí každého EP.

 
 

I pres slušný výcet diskografie a toho, že je Psyek sbehlý producent, se zúcastnil souteže YoungBlood 2010, kde nakonec obsadil až tretí místo, ale bylo nám ctí, že jeho track "Mutagen" mohl i presto být soucástí samotné kompilace "YB2010". A aby toho nebylo málo, venoval letos našemu free labelu Drumandbass.cz další vynikající track "Better Off Without You". A že to opravdu není žádný škrt, dokazují i bonusové tracky vybraných EPs na Deafmuted. Svuj remix "Something Is Coming" pro Peejaye, originál byl venován free labelu Drumandbass.cz, se ocitnul jako free bonus na Peejayove "Way To Disappear EP" jen dva mesíce po tom, co na predchozí EP s názvem "Depthblinded EP Part 2" venoval gratis "No Funky For Old Men".

 
 

Za zmínku urcite stojí spolupráce s neoelektropostrock kapelou The Squirm na FREE albu "In A Decadent Apathy" , na "Iam The Alien Girl Remix EP" a také track "Brickchewer", který je soucástí CD kompilace "Drops" ceského labelu Bigg Boss.

 
 

Psyek se solidne prezentuje i jako grafik. Navrhl Myspace pro Cyclone Recordings a dje Kano, obal "Safari EP" pro label Mindtech a nekolik posledních EP Deafmuted. A jakou predpovídají sudicky budoucnost? Z doted overených informací si Psyek chystá své nondrumandbass album, na kterém budou pochopitelne i hosté, namátkou napr. KatoKahra, Qo, Dryman, Subject Lost,... a pro zmenu na albu, které chystá Dryman Sound, si strihne kolab a remix, o tom ale až nekdy príšte.

Psyek Showcase Mix - Exclusive for www.drumandbass.cz

01. Psyek - Unspoken (dub)
02. Psyek - Obvious (free)
03. Peejay - Something Is Coming (Psyek Remix) (Deafmuted)
04. Psyek - Not Staying Here (Deafmuted)
05. Psyek - Nowhere's Home (dub)
06. Psyek - No Funky For Old Men (Deafmuted)
07. Psyek - Save Me (dub)
08. Psyek - Resurrection (Deafmuted)
09. Psyek - Best Friends' Funeral (dub)
10. Psyek - Better Off Without You (Drumandbass.cz)
11. Neopsy - Summer Sunday (Esprit)
12. Neopsy - Entropy (Mindtech)
13. Psyek - Untitled (dub)
14. Neopsy - Random Technology (Deafmuted/dub)
15. Psyek - Challenge The God (Computer Artist Remix) (Deafmuted)
16. Psyek - Mutagen (Drumandbass.cz - YoungBlood 2010)
17. Neopsy - They Are Coming (Deafmuted)
18. Psyek - Blackout (Deafmuted)
19. Psyek - Suspect Zero (Deafmuted)
20. Psyek - Salford (Deafmuted))
21. Psyek - Vega (Deafmuted)

velikost: 134 MB
kvalita: 320 Kbps
délka: 58:45

 

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře

 • HDF

  2013-06-03 10:33:10

  http://www.ucoachoutletonline.com/ coach outlet usa coach outlet online usa http://www.smichaelkorsoutlet.com/ micheal kors outlet usa micheal kors outlet online http://www.newmichaelkorpurses.net/ michael kors purses outlet online http://www.mk-michaelkoroutlets.net/ michael kors outlet usa http://www.gucci-shoesoutletfactory.net/ gucci shoes outlet online http://www.northfaceooutletonline.net/ north face jackets outlet online http://www.monsteroheadphones.net/ monster beats outlet online http://www.coach-storesonline2013.net/ coach outlet online http://www.usacoachfactoryoutlet.org/ coach factory outlet http://mcoachoutlet.tumblr.com/ coach purses outlet online coach purses outlet http://coachfactories.tumblr.com/ coach factory outlet online coach factory online http://coachoutlet-usa.tumblr.com/ coach outlet online usa coach outlet usa

 • DEZONSKA HORCICE

  2011-08-26 01:27:55

  bleep blap blop :D

 • PSK

  2011-08-25 17:43:22

  Merci pour le commentaire mais la prochaine fois je recommande d´écrire en langue qui tu géres. Google Translator n´est pas tout-puissant. Souvant, on comprend rien du tout et c´est plutot chiant et gaffe que l´efforce d´etre polyglotte.

 • NONO

  2011-08-24 09:48:26

  Merci pour votre quelqu"un d"autre le fera sharing.Maybe comme le chaussures air jordan.Have une belle journée.

 • SHOTGUN1

  2011-08-22 22:37:03

  big up psyek!

 • PSK

  2011-08-17 01:43:48

  Diky kuci.

 • WRM

  2011-08-15 17:18:54

  Bigecek apícek!

 • LKD

  2011-08-15 09:28:23

  Na tohle vytahnu Ballantinku. Pigup Psyek!

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

14 online úvodní strana rss kontakt reklama