DJ P.NO - rozhovor a set k CzechPoint OAF 2011

promo |19.07.2011 | Interview

Od doby, kdy DJ P.no rozšíril rady bookingu Drumandbass.cz, ho ješte nikdo porádne nevyzpovídal a stejne tak dlouhou dobu nespatril svetlo sveta ani žádný jeho promo mix. Tyto dva velké nedostatky jsem se rozhodl napravit v souvislosti s blížícím se konáním 2. rocníku CzechPoint Open Air Festivalu, na kterém už letos "tatka" Igor chybet nebude.

Exkluzivní promo set:

DJ P.no  - CzechPoint AOF 2011 Exclusive DnB Mix
download:  http://mp3.sety.cz/p-no-czechpoint-oaf-2011_exclusive-dnb-mix-mp3.html

Rozhovor:

Na spolecný hraní s Igorem se vždycky moc teším a sedet s ním ráno v aute, když se on v dobrý nálade a já jako zodpovedný ridic vracíme domu z mejdanu mimo Prahu, to je opravdu zážitek.. ten by snad nenechal usnout ani mrtvýho :)

Na klubovém CzechPointu jsi behem jeho petileté historie vystupoval už celkem trikrát. Dvakrát jsme si spolu zahráli back 2 back a jednou sis dal sólícko. Jak na to vzpomínáš a jak se tešíš na letošní open air?

Pokud se nemýlím, tak na CzechPointu jsem si zahrál už dokonce ctyrikrát:) Úplne poprvé to bylo, když jsem tam hrál místo puvodne plánovanýho Touchwooda. Tehdy tam byla pozvaná i Katcha a ta ti me tam prece dohodila místo nej, pamatuješ? A tam jsem se pak seznámil s nejakym Frockem. :) Každopádne na CzechPointy vždycky rád vzpomínám. Zajimavý line-upy, spousta kamarádu a všeobecne pekná atmosféra. Na letošní open air se samozrejme hodne teším. Už jen kvuli tomu, že minulý rok jsem se nakonec nemohl zúcastnit a že letos to bude pravdepodobne muj jediný open air.

No jo, máš pravdu:) Je už to hodne let a od tý doby jsme toho spolu zažili opravdu hodne, tak mi to nejak vypadlo..ale samozrejme vzpomínám:) Tehdy si byl nejak cerstve v Cechách a zacal si se tu zabydlovat, vid? Co se týká tvého puvodu, tak to máš trošku komplikovaný. Vím, že si se narodil jsi se v Itálii, tvoje mamca je Ceška a žena pro zmenu Polka. Kde se cítíš nejvíc doma a co te k nám vlastne privedlo? Plánuješ tu už zustat natrvalo?

Jo, mám to trošku komplikovaný, ale alespon se nenudím. :) Díky tomu, že moje máma je Ceška, tak jsem sem jezdil už od nazorení a když mi tu pred peti lety nabídli práci, nemohl jsem odmítnout. Navíc jsem taky chtel, aby se žena priblížila ke svému domovu. Težko ríct, kde se cítím nejvíc doma. Ted jsem se práve jel podívat domu do Itálie po devíti mesících. Bylo to poprvý, po tak dlouhý dobe a pocity byly zvláštní. Cítíl jsem se tam skvele, mel jsem tam rodinu, kamarády, cerství vzduch, dobrý jídlo, ale pred zpátecní cestou jsem se už tešil zpet do Prahy. Ted je muj život tady a zatím mám v plánu tu zustat.


Tak to jsem osobne rád! Není tady u nás totiž tolik pohodových dju, jako jsi práve ty, kterí by navíc byli mými blízkými kamarády:) Jak už jsem predeslal v úvodním slovu, v roce 2008 jsi rozšíril rady bookingu Drumandbass.cz. S hraním a intenzivní promotérskou cinností si ale zacínal už mnohem drív v rodné Itálii, tak se nejprve podívejme zpet a povez nám neco o tvé alma mater crew Undergranda.

Undergranda vznikla v roce 2001 s mým kámošem Nuz_d a letos práve slavíme 10. výrocí! Tento projekt vznikl, protože v naší oblasti nebyla žádná drumandbassová scéna a museli jsme tak porád jezdit hodne daleko, abychom si mohli zatancovat. Ani ti nevím, jestli bysme vubec zacali hrát, když bysme k tomu nebyly tímto svým zpusobem "donuceni":) Každopádne jsem rád, že to tak dopadlo a vlastne i díky nám se spousta mladých lidí z našeho okolí zacalo djingu venovat. Crew a webové stránky udržuje pri živote práve Nuz_d, protože je na míste. Ten momentálne spolupracuje s jinými místními  djs a já se k nim pripojím, když mám zrovna naplánovanou cestu do Itálie.

Hrál jsi v Cechách ješte predtím, než jsi se sem prestehoval a kdo nebo co ti nejvíc pomohl s prosazením se v místní jungly?

Jo, v Cechách jsem si zahrál ješte predtím. Nuz_D a já jsem si tu poprvé zahráli už v roce 2004 v klubu Le Mirage. Potom me pozvala Katcha na Aquaphonic v Liberci a T2B do Crossu. Když jsem se pak nastehoval do Cech a zacal jsem hrát casteji, tím si me všimli další lidí od fochu, kolo se zacalo tocit a naštestí se tocí to ted:)

Dali by se najít nejaký konkrétní paralely mezi ceskou a italskou dnb scénou a v cem se na naopak odlišují?

Velká paralela je, že v Itálii stejnetak jako v Cechách by už mohli konecne dát Aphroditeovi cestný obcanství (ríkám to s nejvetším respektem k nemu), což znamená, že stejne jako tady, i tam je špatným zvykem zvát dokola furt ty samé umelce. Obcas to je už fakt trapný. Naopak, co se týce rozdílu, tak seznam by byl moc dlouhý. Musím ríct, že v Cechách je mnohem rozšírenejší scéna než v Itálii. Clovek si tu vždycky najde to svý, publikum je víc pripravený a ocenuje místní dje, line-upy jsou delší, protože lidi chodí do klubu drív, je tu spousta open airu, je tu víc klubu, kde se dá delat drumandbass, atd.. Takže není asi potreba dodávat, kde se mi líp pusobí:)

Tak to se dobre poslouchá. Je tu ale naopak neco, co te na ceské dnb scéne hrozne štve? Co by si tu treba chtel zmenit?

Na to už jsem de facto odpovedel pred chvílí. Prestože je na domácí i svetové dnb scéne spousta výborných dju a producentu, tak promotéri akcí zvou porád ty samý jména:( Já bych chtel a prostrednictvím svých akcí se snažím, aby si lidi vždy meli možnost poslechnout neco zajímavého, nového a svežího. A když mám ted tu možnost, tak bych jim rád vzkázal - Stahujte podcasty, poslouchejte pozorne sety, zjistete si, kdo vytvoril track, který se vám v setu líbí a hledejte na netu, co jiného ten producent vydal. Pak se vám otevre nový hudební svet, o kterém nemá ani tucha, vytvoríte si vlastní vkus a budete vybíravejší. Drumandbass není prece jenom o známých djích, co porád vidíte na letácích velkým písmem. Je o mnohem více..

No vereme, že si tyhle tvý slove všechny "decka" vezmou k srdci a naše scéna se konecne zacne ubírat k lepším zítrkum a né to riti, jak to ted asi oba vidíme.. Behem tvého petiletého pusobení na ceské scéne jsi usporádal nespocet vetších i menších mejdanu. Vzpomínáš na nekterý z nich obzvlášt rád a co považuješ za dosavadní nejvetší úspech?

Mám rád všechny své "deti" a každé svým zpusobem tak považuju za úspech. Akce Czech-it reprezentuje první rok, Czech-Rolling open air byl úspešný i bez zahranicních jmen stejne tak, jako se to darí treba tvému CzechPointu, a Drum Affection je to, co bych si predstavoval od party jako posluchac - zajímavý prostor a zajímavý zahranicní line up. Co se týce aktuálního úspechu Drum Affection v ankete DNB Awards 2010, musím se priznat, že to pro nás bylo opravdu velký prekvapení a nikdo to necekal. Na scéne je tu totiž už mnohem delší dobu radá jiných známejších akcí, ale myslím, duvodem práve našeho úspechu je fakt, že posluchaci pochopili, kam jsme tímto projektem zamírili.

Urcite to svuj podíl na úspechu bude mít, ale v neposlední rade v tom je jiste i porádný kus vaší poctivý práce, a proto dodatecne ješte jednou gratuluju a uprímne preju, at se darí i nadále.. Jaký máte s Drum Affectdion vubec plány do budoucna? Urcite vás to muselo posílit.

Jednoduchá odpoved. S partákem Sayuzem, s kterým tuhle akci porádám, jsme se po lednové akci rozhodli si dát na chvilku pauzu, odpocinout si a nabrat nové síly, ale už ted mužu prozradit, že na podzim se vrátíme..

Zminoval si se o open airu Czech-Rolling, na kterém jsem taky hrál a mužu tak jen tvá predchozí slova potvrdit. Ve výctu mnoha letošních festivalu jsem ale tento nevidel. Znamená to tedy, že letos další rocník delat nebudete

Letos jsme kvuli ruzným duvodum opustit od organizování takhle velký akce, ale je možný, že si behem letošní zimy sedneme a na príští rok zas neco naplánujeme..

Letos poprvé jsem zaznamenal z tvé díly novinku, party Affected. Predpokládám, že bude mít asi neco docinení s Drum Affectin, neníliž pravda? Že to bude její mladší sourozenec?

Presne tak! Na jednu stranu, jak už jsem ríkal, jsme si od Drum Affection chteli dát chvíli pauzu, ale z druhé jsme zas nechteli, aby naši príznivci zustali bez niceho, takže Affected bylo ideální rešení. Breznová akce s Dope Ammo byla úspešná a na zárí chystáme další vydání..
 
Na této akci si poprvé v Cechách vystoupil spolecne s portugalským djem Dr.Ki s vaším novým projektem P.nokio. O co jde?

S doktorem jsem se seznámil v Krakowe, kde on ted práve žije. Jemu se ze zacátku strašne líbilo, jak hraju a me zas jak on scratchoval. Pak jsme se ješte nekolikrát setkali a spolecne vystoupili na nekolika akcích, až jsem mu rekl: "Hele, proc si nezahrajeme spolu na tri gramce? Já budu mixovat a ty scratchovat a teasovat.." a už to bylo:) To, co se mi na tomhle projektu líbí, je, že si tak dobre rozumíme, že jsme ani nemuseli nic dopredu doma zkoušet. Hned naše první spolecné hraní tak bylo prímo pro publikum a všechno bylo ok. Hrát s ním pro me znamená jako hrát s MC, který umí držet tempo a ví, kdy má prestat. A všichni dobre víme, že když je MC dobrej, tak nic neskazí, naopak ten set jen obohatí.

Na tvých mejdanech zazárila rada známých djs svetové dnb scény. Pokud bys mel jmenovat adepta na nejpohodovejšího dje, které ho jsi k nám pozval a naopak, kdo delal nejvetší zagorku a hrál si na superstar?

Musím ríct (ted musím zaklepat), že do ted jsem nidky nemel žádné vetší problémy s našimi hosty. Neco bych mohl naznacit, ale nepripadá mi to fér o tom mluvit tady. Spíš rád vzpomínám na jednoho hosta, o kterého jsem mel trošku strach a myslel jsem si, že si práve bude hrát na superstar a to DJ Hype. Byl ale opravdu v pohode:) Težko vybírat toho nejpohodovejšího, je jich skutecne víc. Koho bych ale vypichol, protož už ho mužu považat za kámoše, tak Dj Muffler. Už jsme se videli a parili spolu tolikrát v ruzných zemích, že už si to ani nepamatuju. Je to každopádne skvelý kluk, výborný dj a talentovaný producent.

Blížíme se ke konci našeho fajn interview, a tak ješte jednou gratulace ke všem tvým úspechum, nezapomínaje na ten pro tebe osobne jiste nejvetší a to, že jsi se lonský rok stal hrdým otcem a na svet se svou ženou privedl krástnou zdravou dcerku Máju. BTW. naucil si jí už mixovat a myslíš, že z ní jednou bude taky úspešná djka jako z jejího tatky? 

Hehe! Je na to ješte sice dost malá, ale už asi trošku, myslím, chápe, jak gramofon funguje, protože zvedave vždycky kouká, jak s nim táta zachází Každopádne drumandbass ode me slýchá už od narození a obcas, když posloucháme na netu nový tracky, tak vedle me stojí a skáce:)

V tom prípade je to jasný a máme se na co tešit:) Nejaký ten pátek si ješte budeme muset pockat. Mnohem blíž už je ale 2. rocník festivalu CzechPoint, na kterém te budou moc všichni tvý fandové uvidet a uslyšet, takže poslední srpnový víkend vyražte smer kemp Vešín u Príbrami a uvidíme se tam..

Ptal se: Honza Furcák (DJ Frock)

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

8 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 1.683sec, data: 0.000000sec