Recenze sluchátek Sennheiser HD25

2nine |29.04.2011 | Recenze

Asi málokterá sluchátka na svete se dockala takové popularity jako legendární model HD25 nemecké znacky Sennheiser. Ackoliv na první pohled nevypadají nijak zajímave, lze je pozorovat ve studiích producentu zvucných jmen a na krcích spousty známých DJs. V této recenzi se podíváme na zoubek tomu, za co vdecí HD25 takové oblibe.

S postupujícím casem, zvyšujícími se nároky na zvuk lezoucí z mých vlastních pokusu o produkci elektronické hudby a celkove mojí vyvíjející se audiofilií jsem zacal nedávno pocitovat stále silnejší potrebu mít doma také nejaká porádná sluchátka s velkým "S". A ackoliv je dnes možností opravdu hodne, mému zraku proste nemohla ujít frekvence, s jakou se zrovna Sennheiser HD25 objevují na krcích ruzných dnb celebrit, a mé zvedavosti zase všemožné internetové zkazky o jejich úžasnosti, nerozbitnosti a vubec proste celkové legendarite. Tak jsem se nakonec trošku (ehm, trošku) plácnul pres kapsu, na Silvestra si udelal druhé Vánoce a ješte za tepla sluchátka vyzkoušel na silvestrovské party. A výsledek? Ted je prakticky nesundám z krku, a to ze spousty duvodu. Zacal bych treba tím jedním podstatným, jímž se asi pri nákupu absolutne nerídí majitelé sluchátek Skullcandy, a tím je...

ZVUK

To, co se z "hádécek" line, si Vás proste získá (laboratorne overeno na širokém okruhu prátel, z nichž jsou touhle dobou nekterí již také štastnými majiteli). Je totiž nádherne cistý s krásne vykreslenými výškami, stredy i basy (ty jsou sice ješte malinko prikreslené, nicméne o žádný drastický rozdíl se nejedná, nejste-li netopýri). Mel-li bych zvuk popsat jedním slovem, muselo by to být "luxusní". Prakticky zatím u všech sluchátek jsem míval ve zvyku zvuk ješte prohánet ekvalizérem, u Sennu EQ ale už automaticky vypínám - s nimi si proste budete chtít (a hlavne budete moci) vychutnat zvuk takový, jaký opravdu je. Vyšší model nabízí frekvencní odezvu od 16 do 22 000 Hz (nižší rada uvádí 30 - 16 000 Hz) a také o neco vyšší impedanci (70 ohmu oproti 60ti u nižšího modelu). Nemusíte se ale bát, že by taková hodnota impedance znemožnila použití s prenosnými mp3 prehrávaci. Sice je potreba "trochu to vohulit", aby zvuk nebyl potichu, ale u mého iAudio COWON D2 jsem s maximální úrovní hlasitosti nikdy problém nemel, na cemž se mimo jiné podílí i výborná izolace od okolního hluku díky supraaurální konstrukci sluchátek (mušle ucho neobepíná celé, ale sedí na nem). Mimochodem, když už jsem zmínil dríve znacku Skullcandy, asi by bylo dobré prohodit zde i pár slov o tom, jaký mají Sennheisery

DESIGN

Kde nelze než konstatovat, že se Vás HD25 zaujmout designem rozhodne snažit nebudou. Po vybalení z krabice jsem byl sám trošku prekvapen - sluchátka jsou opravdu malá, tvárí se podezrele moc plastove a na první pohled by do nich clovek nerekl ani polovinu profesionality, která se v nich skrývá. Že je to ale jen dumyslná kamufláž (zavedená snad za úcelem ochránit svá drahá sluchátka pred všudyprítomnými spáry nenechavých rukou) odhalí odstavec s nadpisem..

KONSTRUKCE A KABELÁŽ

Což je velké plus, jež jako notorický nicitel sluchátek obzvlášte ocením. Také se zde promítají nekteré rozdíly mezi dražší a levnejší variantou sluchátek. Zacneme ale u mého testovaného modelu, tedy u rady vyšší. Ta se pyšní statusem neznicitelnosti a aspon u tech mých sluchátek to zatím platí, navzdory nekolika pádum na zem a dokonce jednomu nechtenému prišlápnutí hlavového mostu celou vahou mých skromných 65 kil. Ovšem nejen samotná sluchátka podléhají zhoube, vetšinou se cloveku daleko casteji nejakým zpusobem ukroutí kabel privádejicí signál, a to je pak také zle. Pájením, jak známo, kvalita prenášeného zvuku trpí, a proto u Sennheiseru prišli s vlastním zlepšovákem - sluchátkový kabel se dá bez problému oddelat a vymenit za nový. Stací k tomu jen malý krížový šroubovácek, jímž uvolníte prichycení kabelu k pravé mušli, poté rozevrete hlavový most, jímž je proveden drát spojující pravou mušli s levou, a potom už jen z obou dvou vypojíte speciální konekturky, jimiž je drát do mušlí priveden. Mušle lze samozrejme posouvat dle libosti nahoru a dolu aby sluchátka padla na všechny velikosti hlav, levou mušli mužete navíc i otácet ze strany na stranu. Zrovna zmínené otácení si u nižšího modelu moc neužijete - dále se v konstrukci liší snad jen hlavovým mostem, jenž je u nižšího modelu proveden ve forme klasické "celenky", a také jiného uchycení prívodního kabelu (k mušlím jdou konekturky zespodu, šroubecky se tentokrát nekonají).

Asi by bylo také vhodné zmínit, jaké to je, mít na sobe tyto sluchátka pul dne v kuse (což napríklad pro mne není sebemenší problém). Ani zde totiž zkazky nelžou - úplne košer to není. Ackoliv si na to ješte rádi zvyknete, na zacátku je preci jen pocit z prítlaku sluchátek po delším nošení trošku nepríjemný (nekterí lidé si ale v souvislosti s tímto problémem pochvalují použití druhých, mekcích náušníku, jenž jsou soucástí originálního balení, a na hlavu prý tak netlací). Co se dalších nepríjemností týce, nenapadá me snad nic krom varování pred dlouhým krouceným kabelem, jenž je na jiné než domácí použití extrémne na prd - je dlouhý (prekvapive), smotaný zabere celou kapsu a navíc je pomerne težký. Príšte bych zvolil asi verzi s kratším kabelem - jenž sice není problém samostatne nakoupit, bohužel pri koupi je nutné se pres kapsu plácnout také. Jack mají všechny rady klasický 3.5mm s dodávanou redukcí na 6.3mm. Pro nejlepší pohled na celou konstrukci doporucuji shlédnout následující video:

ZÁVER

Necht už si z predchozích odstavcu vydedukuje každý sám. Já si za poslední tri a pul mesíce s HD25 na krku udelal pomerne jasno a nemužu, než je doporucit.

+ Luxusní zvuk
+ Odolná konstrukce
+ Možnost uživatelské výmeny kabelu

- Cena (sluchátek i príšlušenství)
- Design
- Komfort pri dlouhodobejším nošení

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

> Konstrukce: uzavrená (supraaurální)
> Membrána: dynamická
> Frekvencní rozsah: 17Hz - 22kHz
> THD: <0.1%
> Max. SPL: 120dB
> Impedance: 70Ohm
> Kabel: ruzné varianty
> Konektor: 1/8" jack (3.5mm)
> Prítlak: 2,5N
> Hmotnost: 140g
> Príslušenství: obal, náhradní náušníky, redukce na 1/4" jack (6.3mm)
Sluchátka na oficiální stránce výrobce

Sennheiser HD25 najdete samozrejme i v našem eshopu, a to za velice výhodné ceny:

Sennheiser HD25 Basic Edition .............................. 3 990,-
Sennheiser HD25 ....................................................... 4 470,-
Sennheiser HD25 C-II ................................................ 4 470,-
Sennheiser HD25 SP II ............................................... 2 688,-

srovnání vyšší a nižší rady sluchátek

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře

 • HTTP://MINI-HORSE-FX.RU/

  2016-12-30 03:34:14

  http://mini-horse-fx.ru/

 • TOM

  2012-03-03 12:04:39

  Jsem jejich šťastný majitel už 3 roky. Není jediná výtka za tu dobu z mé strany. Rozložitelné doslova do šroubku, velký akust. tlak a útlum, zvuk vynikající(mírně víc basů což pro DJing neškodí). Člověk si je díky jejich lehkosti může při hraní různě otáčet, přidržovat ramenem apod. a nepadají. To hlavní ale čeho si cením je spolehlivost. Není to klasická spotř. elektronika, ale opravdu festovní a zároveň nenápadný výrobek.

 • BLUFOR

  2011-05-09 15:28:48

  nestezujte si na cenu, HMEC25 (HD25 pro piloty) stoji mnohem vic, ale taky jsou mnohem vic cool :] s tema by se hajpovalo do vlastnich setu :p

 • YDS.

  2011-05-06 09:38:06

  teda ne ze by hdcka byly horka novinka... nicmene recenze dobra, snad nekomu pomuze... osobne neuznavam zadny jiny sluchadla... tohle je absolutni DJ standart...

 • NCORE_

  2011-05-04 23:22:32

  jj pokud chce mit clovek klid a nehustlovat se s kvalitou tahle investice se rozhodne vyplati

 • ADZI_

  2011-05-04 18:56:05

  Zvuk parádní až luxusní, ale padají mi totálne z hlavy takže kdyby byli jako Pioneer 1000 tak by to bylo cajk :) Jinak luxus !

 • EJCZKA

  2011-05-03 22:16:25

  proste luxus sluchadla, co dodat. Na psytrance scéne je nás také dost co na ne nedají dopustit.

 • DOPE KILLAZ

  2011-05-03 12:52:18

  tyto skluchatka jsou muj uplne nejvic nejlepci kamos ! ;-)

 • ŠENKSTR

  2011-05-02 10:20:35

  Moc peknej clánek 29 :) Naprosto souhlasím s tím slovem "luxus"

 • TOMBO

  2011-04-30 10:58:04

  Ted, kdyz uz tu maji obchod, budou na odkazy na jine shopy asi trochu haklivi:-)

 • RAVO

  2011-04-29 19:59:19

  a kdyz budete hodni a hezky poprosite soldika, udela vam urcite prehled kde je v UK koupit levneji :))

 • AKIRA DEADLY VIPER

  2011-04-29 18:56:11

  Lepší sluchátka na djing podle me nejsou. Už mám druhý ...predtim asi 9 let Klasický HD25 a ted HD25 Adidas Originals. Zvedám všechny palce!

 • ZOOM

  2011-04-29 10:31:26

  + design, + komfort pri dlouhodobejsim noseni, + zivotnost. A taky existuje 250 Ohmova verze.

 • MISOLOGY

  2011-04-29 08:55:33

  Zrovna vcera objednáno, potešilo me, že máte v shopu special edition, kterou sem jinde nesehnal, supr:)

 • 29

  2011-04-29 03:24:53

  mimochodem, lidem, co si krom zvuku potrpi i na ten design, by se mohla libit nasledujici stranka: http://www.customcans.co.uk/blog/

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

12 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.314sec, data: 0.000000sec