Xwax - open source náhrada drahých DVS

C.N.B |28.03.2011 | Recenze

Jako drum & bassový DJ sice potřebu hrát mp3 nemám, ale dnb není jediný styl, který bych rád pouštel. Jsou hudební styly (v mém případě psybreak a psytrance), které na deskách prostě nevychází a díky tomu není jiná možnost, než kupovat mp3 a položit si otázku jak takovou hudbu hrát? Nacházíte-li se v podobné situaci - at už u jakéhokoliv stylu - a nechcete vyhazovat peníze za zbytečně drahé rešení, pak zbystřete. Nabízím vám alternativu, která je 100% funkční a ve výsledku i mnohem příjemnější než komerční produkty jako je Serato, Traktor a jim podobné. Věřím, že mnozí z vás budou překvapeni a mnozí i nadšeni.

Úvod

Pro hraní audio souborů máme na výber v podstatě dvě možnosti - buď je hrát z CD nebo z DVS (Digital VInyl System). A protože CD by znamenalo koupit si dva CD playery a věčne pálit CDčka (což je médium, které už považuji za přežitek), zvolil jsem mě mnohem bližší technologii - DVS, kde jsem stále ve styku s gramofony a deskami tak, jak mám rád.

Když jsem se z výše zmíněného důvodu začal zajímat o tuto možnost pouštení hudby, znal jsem v podstate tři hlavní zástupce DVS - Traktor, Final Scratch a Serato. Serato v mém okolí používá nejvíc lidí, začal jsem se tedy zajímat o něj. To mě ale přešlo jakmile jsem zjistil jeho cenu... Tolik jsem do toho investovat nechtěl.

Jak jsem ale přišel na alternativu? Jsem ajťák - správce sítě a tak jako správný linuxák vím, co je to open source a vždy jsem měl v krvi nutkání podporovat free věci. Dostal jsem tedy nápad, že by mohl existovat nejaký volný software pro Linux, který by uměl dekódovat signál z timecode vinylu. Vlastně jsem tento nápad dostal hlavně díky tomu, že ony komercní software jako je Serato atd. vůbec Linux nepodporují. Čekal jsem, že pokud něco vůbec najdu, tak to bude v plenkách a nepoužitelné. To jsem se ale překvapivě velmi spletl. Dovolte mi tedy představit řešení, jak hrát úspešně mp3 pomocí vinylu pouze za cenu externí zvukovky a timecode vinylů (notebook považuji za samozřejmost) dekódovaných open source programem jménem Xwax.

Obrovskou výhodou xwaxu je jeho jednoduchost. Narozdíl od komerčních SW nemá žádnou přidanou hodnotu - žádný marketingový pozlátka ve formě milionu různých funkcí, které stejně normální DJ nevyužije a jsou spíš na obtíž. Nemusíte v něm složitě hledat ruzná nastavení (žádné totiž nemá), nemusíte se bát, že náhodou zmáčknete nějakou klávesu a přepnete něco, o čem ani nevíte, že tam je. S tím souvisí další věc - myš resp. touchpad. Vždycky mi příjde komické, když DJ místo aby hrál, loví touchpadem mp3 a přetahuje je do okýnek :o) Xwax se ovládá jen několika pevně danými klávesami na klávesnici. Taky na vás nebliká milion barevných tlačítek a přeplácaná barevná grafika. DJ preci poslouchá ušima a ne ocima! Prostě je tam jen to, co opravdu potřebujete - playlist s trackama a okno, kde se vám jednou barvou zobrazí prubeh skladby (což je podstatná vec, protože na timecode vinylu nevidíte offbeaty jako na normální desce). Víc nepotrebujete. Je to stejné jako pri hraní z normálních desek - tam taky víc nepotřebujete. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla!

Pokud jste ještě nepřestali číst asi už vás zajímají konkrétní informace. Pojďme na to.

Co budeme potrebovat?

1. 2 gramofony - předpokládám klasické Technics 1210

2. mixážní pult - v mém případě Pioneer DJM600 (jinak ale jakýkoliv s aspoň dvěma line vstupy)

3. notebook s Linuxem - nejméně práce budete mít s Ubuntu. V článku tedy předpokládám tuto distribuci.

4. externí zvukovou kartu s minimálne dvěma stereo phono vstupy a dvěma stereo line výstupy (vše CINCH) a podporou v linuxovém jádře. To je základ celé sestavy. Po krátkém bádání jsem objevil jednu zvukovku, která toto splňuje a je dobře dostupná: Mixvibes U46MK2, kterou např. v našem shopu koupíte za 3789,- s DPH.

5. kabely s CINCH konektory - k propojení zvukovky s mix pultem potřebujeme navíc dva stereo kabely, se samčími CINCH konektory na obou stranách. Cena jednoho muže být kolem 50-80,- pokud nechcete nejaký extra kvalitní za stovky Kč (což ale samozrejme není na škodu).

6. dva timecode vinyly - Xwax si poradí s mnoha typy (viz. dokumentace), já doporučuji Serato vinyly, které jsou prý nejlépe kompatibilní. Koupit je mužete opět třeba v našem shopu - cena 185,- za jeden.

7. software Xwax - jeho domovská stránka je: http://www.xwax.co.uk/, kde také najdete manuály a další info, které budete potřebovat ke zprovoznení tohoto prgrámku a ze kterého jsem težil i já. Dobrým pomocníkem mi byly také tyto stránky.

Pojďme se pustit do samotné konfigurace a zapojení. Začneme nastavením software.

Ubuntu již obsahuje balík xwax, takže stačí pouhé apt-get install xwax (případně ho najít v centrum software). Verze xwaxu ale může být zastaralá, takže chcete-li mít stále nejnovější, budete si muset přidat do repozitářů nový zdroj přesně jak je popsáno zde: http://wiki.xwax.org/ubuntu_installation

Máme tedy nainstalovaný xwax a teď ho potřebujeme nějak spustit. Spouštet jej musíme s právy uživatele root. Než program spustíme, je nutné nakonfigurovat externí zvukovou kartu. Pripojíme tedy U46MK2 do USB portu s zapneme. Príkazem dmesg mužeme videt, že se zvukovka objevila v systému:

generic-usb 0003:0A92:00E1:.0005: hiddev96,hidraw1: USB HID v1.00 Device [ESI U46DJ] on usb-0000:00:1d.0-1/input3
usbcore: registered new interface driver snd-usb-audio

a příkazem lsmod uvidíme, že se správne automaticky zavedl modul jádra: snd-usb-audio.

Nyní potřebujeme říct systému, jak má používat jednotlivé kanály zvukovky - potřebujeme spárovat dva vstupní konektory pro jeden gramec, druhé dva pro druhý gramec a to samé pro výstupy. Celé se to dělá pomocí souboru .asoundrc (tečka na začátku znamená, že soubor je skrytý). Soubor vytvoříme v domovském adresári uživatele, který používá zařízení - tedy /root. Pokud chceme toto nastavení použít globálne, pak místo .asoundrc vytvoríme soubor /etc/asound.conf se stejným obsahem. Já pro jistotu udělal oboje. Takže v terminálu provedeme tyto příkazy:

touch /root/.asoundrc

cat > /root/.asoundrc << EOF
# MixVibes U46MK2

pcm.u46mk2_capture {
        type dsnoop
        ipc_key 1646
        slave {
                pcm "hw:U46DJ"
                period_size 0
                buffer_size 65536
                rate 44100
                channels 4
        }
}

pcm.u46mk2_playback {
        type dmix
        ipc_key 1646
        slave {
                pcm "hw:U46DJ"
                period_size 0
                buffer_size 65536
                rate 44100
                channels 6
        }
}

pcm.u46mk2_duplex {
        type asym
        playback.pcm u46mk2_playback
        capture.pcm u46mk2_capture
}

pcm.u46mk2_pair1 {
        type plug
        ttable.0.0 1.0
        ttable.1.1 1.0
        slave.pcm u46mk2_duplex
}

pcm.u46mk2_pair2 {
        type plug
        ttable.0.2 1.0
        ttable.1.3 1.0
        slave.pcm u46mk2_duplex
}

pcm.u46mk2_pair3 {
        type plug
        ttable.0.4 1.0
        ttable.1.5 1.0
        slave.pcm u46mk2_duplex
}
EOF

Nyní restartujeme systém.

Zapojení kabelu.

Máme tedy připravenou zvukovku a mužeme k ní pripojit gramofony. Z každého gramofonu nám vede kabel ukončený dvěma CINCH konektory (červený a bílý). Tyto dva konektory připojíme na zvukovku tam, kde je označení INPUT. Pravý gramec na pozici 1 (konektor 1+2), levý gramec na pozici 2 (konektor 3+4). Z druhé strany zvukovky přepneme spínač na Phono, protože výstupní signál z gramofonu je nutné zesílit (toto je důležitá výhoda této zvukové karty - nepotřebujeme zvlášť předzesilovač pro gramofony). Tím jsme dostali signál z gramofonu do počítače a software tedy "uslyší" časový kód z timecode vinylu. Chybí nám dostat do mix pultu zvuk z počítače. To uděláme pomocí dvou stereo kabelu CINCH-CINCH.  Na mixpultu připojíme jeden kabel (opět má vetšinou červený a bílý konektor) na kanál (šavli), kde by jinak byl připojený gramofon. Jen je potreba použít LINE vstup místo PHONO a případne také toto přepnout na mixpultu (na mém mixu se to přepíná páčkou nad korekcemi). Druhý konec kabelu pak zapojíme na OUT konektory na zvukovce. Těch je tam celkem 6 - my použijeme pár 1+2 (pozice 1) pro pravou šavli na mixáku a pár 3+4 (pozice 2) pro levou šavli na mixáku. Pár 5+6 zůstane nezapojený.

A tím se dostáváme konečně k samotnému spuštení xwaxu.

Spuštěný xwax nemá žádné menu, kde bychom něco měnili, zaškrtávali, nastavovali a podobně. Jaká to krása... Xwax se tedy nastavuje několika parametry přímo při spuštení - ostatně jak je v linuxu zvykem. Těmito parametry jsou:

-t (nastaví typ timecode desky)

-l (nastaví adresář s mp3 - můžete přidat několik adresářů a pak mezi nimi listovat šipkami doprava a doleva, nebo zobrazit obsah všech najednou)

-m (nastaví velikost bufferu v ms)

-a (nastaví vstupní kanál zvukovky, ze kterého čte timecode)

Celý příkaz bude tedy vypadat nějak takto:

sudo su

xwax -45 -m 16 -t serato_2a -l /home/medan/Desktop/psybreak -l /home/medan/Desktop/mp3 -a u46mk2_pair1 -a u46mk2_pair2

Tento příkaz je vhodné zapsat jako skript do spustitelného souboru a odkaz na nej umístit na plochu. Stačí pak jen kliknout... Dále v článku ale zjistíme, že je potřeba ho ještě doplnit.

Parametr -t serato_2a znamená, že jsme použili 2. verzi serato vinylu (dnes standard) a jeho A stranu (rozdíl mezi A a B stranou vinylu je, že každá je jinak dlouhá - A strana je pro bežné tracky do 7:24 minut/45 RPM nebo 10:00 minut/33 RPM, B strana je pak pro dlouhé skladby do 11:07 minut/45 RPM nebo 15:00 minut/33 RPM).

Parametr -45 znamená, že máme gramofon puštený na 45 RPM - tato volba je nová od verze 0.8, do té doby xwax podporoval jen 33 RPM.

Názvy vstupních zařízení u46mk2_pair1 a u46mk2_pair2 nalezneme v souboru .asoundrc. Mužeme si je tedy prejmenovat podle sebe, pokud chceme.

Parametr -m 16 je duležitý, protože xwax se defaultne snaží nastavit buffer na 8 milisekund, což jak se zdá je pro U46MK2 málo a xwax pak končí s chybovou hláškou: ALSA hw_params_set_buffer_time_max: Invalid argument. 16 milisekund je nejnižší hodnota, kterou se mi podařilo nastavit. Pro menší hodnoty by byl potreba větší hack v systému (údajně nastavením rtprio v souboru /etc/security/limits.conf), což ale není potřeba.

 
Zatížení procesoru je cca 30% a 50% na jádrech a puštení mp3 na to nemá prakticky žádný vliv - toto zatížení se zdá být způsobené dekódováním signálu, které probíhá nepřetržitě (tedy dokud je připojená zvukovka). Vyzkoušeno na mém Dell Latitude E4200 s procesorem Intel Core2Duo 1.6 GHz.

Pokud jste zatím neudelali nic jiného, než je v tomto návodu, asi budete mít stejný problém jako já po prvním spuštení - pískání timecodu se přenáší skrz zvukovku do mixáku a tím i ven do repráku. Je to chyba Linuxu, resp. Alsa systému. Co s tím? Pomocí alsamixeru stáhněte hlavní výstup ze zvukovky. V terminálu spusťte alsamixer a klávesou F6 se přepněte na zařízení U46DJ - tedy naší zvukovku. Poté stáhněte obě první "šavle" označené U46DJ Front a U46DJ Rear. Ostatní nechte vytažené. To by mělo zabrat, ale právě díky hloupé Alse to nestačí - i přesto je pískot signálu slyšet. Problém je však vyrešen zde. Musíte použít magický příkaz. Ten je nutný spustit vždy před spuštěním xwaxu, proto je dobré ho přidat do skriptu, kterým xwax spouštíme.

Obsah souboru se skriptem u mě vypadá takto:

#! /bin/sh

amixer -c U46DJ cset numid=4 off

amixer -c U46DJ cset numid=5 off

amixer -c U46DJ cset numid=4 on

sleep 1

xwax -m 16 -45 -t serato_2a -l /home/medan/Plocha/psybreak -l /home/medan/Plocha/mp3 -a u46mk2_pair1 -a u46mk2_pair2

 

Spuštený xwax se ovládá těmito klávesami:

Levý deck:

F1 načíst skladbu

F2 nastaví začátek skladby

F3 vypnutí/zapnutí vinyl controlu

Pravý deck:

F5 načíst skladbu

F6 nastaví začátek skladby

F7 vypnutí/zapnutí vinyl controlu

 

globálně:

+/- zoom na průběh skladby

a-z listování v playlistu (při psaní se filtrují názvy tracku obsahující napsané slovo)

backspace vymaže listování

šipky doleva/doprava - listování mezi adresáři

šipky nahoru/dolu - kursor v playlistu

A je to! Máte před sebou sestavu schopnou přehrávat mp3 a mixovat je pomocí gramofonu a mix pultu. Podotýkám, že latence je natolik nízká, že lze bez problému i scratchovat.

V současné době je novinkou podpora MIDI kontroleru. Zkušenost s tím ale nemám, takže k tomu nic napsat nemohu.

Pokud Vás xwax nadchnul, více informací (včetně všech, které jsem tu zmínil) najdete na domovských stránkách www.xwax.org kde je také užitečná wiki.

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře

 • SCOTT JONES

  2017-08-31 13:21:53

  http://www.salomonpascher2017.fr/ Salomon http://www.fitflopsandalsclearancesales.us/ Fitflop clearance http://www.fitflopsandalsclearances.org/ Fitflop clearance http://www.2016salomonspeedcross3.fr/ Salomon http://www.jordanretroshoesforsales.us/ Jordan shoes http://www.jordans11forsales.us/ Jordan 11 http://www.cheapairmaxshoes2016.us/ cheap Nike Air Max shoes http://www.airmaxthea2017.us/ Nike Air Max 2017 http://www.2017max90.org.uk/ Nike Air Max 2017 http://www.chaussuresroshepascher.fr/ Nike Roshe Run http://www.monclerjacketsoutletsshop.org.uk/ Moncler outlet http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90 homme http://www.2016max90femmehomme.fr/ Air Max 90 http://www.huaracherunpas-cher.fr/ Nike Huarache pas cher http://www.cgparkajacketcoat.co.uk/ Canada Goose parka http://www.nikeairhuarachefemmeshommes.fr/ Nike Huarache hommes http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90 pas cher http://www.chaussuresalomon-france.fr/ chaussure Salomon http://www.airhuaracherun2017.us/ Nike Huarache http://www.airmax90shoes2017-uk.co.uk/ Nike Air Max http://www.monclerjacketscoatsoutlets2016.co.uk/ Moncler outlet store http://www.hermesbeltsbirkinbag.co.uk/ Hermes belt http://www.2017airmax90.us/ Air Max 90 http://www.nikerunningshoesforwomen2016.us/ Nike shoes http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe Run http://www.nikeairmax2015outlet.us/ mens Nike Air Max http://www.airmax90hyperfuseonsales.co.uk/ Nike Air Max http://www.nikeairmax2016sales.us/ Air Max 2016 http://www.nikerosheruns2016.us.com/ Nike Roshe Run http://www.nikefactoryoutletstoresonline.us/ Nike outlet http://www.hermesbeltsbirkinkellybag.co.uk/ Hermes Birkin bag http://www.fitflopsandalsclearances.us/ Fitflop clearance http://www.fitflopsandalsclearances.org.uk/ Fitflop sandals http://www.max90hyperfuses.co.uk/ Nike Air Max 90 hyperfuse http://www.airmax90shoes2017.us/ Air Max 2017 http://www.canadagooseparkaoutletuk.org.uk/ Canada Goose UK http://www.yeezyboost350v2zebras.com/ Yeezy Boost 350 v2 http://www.fitflopsandalsclearance.org.uk/ Fitflop clearance http://www.huaracherunpascher2016.fr/ Nike Huarache home http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose parka http://www.fitflopsale-australia.com.au/ Fitflop http://www.rosherunswomenforsales.us/ Roshe Run women http://www.yeezyboost350v2stores.us.com/ adidas yeezy http://www.salomonspeedcross3chaussure.fr/ chaussure Salomon speedcross 3 http://www.nikeairmaxthea2016.us/ Nike Air Max Thea http://www.airmax90pascher2017.fr/ Air Max http://www.officielmax90boutique.fr/ Nike Air Max 90 http://www.airhuaraches-uk.org.uk/ Nike Air Huarache http://www.cgparka2017.org.uk/ Canada Goose parka sale http://www.2017max90.fr/ Air Max 90 http://www.airmax90shoes-uk.org.uk/ Air Max 90 http://www.newdrdrebeatsheadphones.org.uk/ Dr Dre Beats headphones http://www.monclerjacketsoutletsuk.co.uk/ Moncler outlet http://www.yeezyboost750shoes950.com/ Adidas Yeezy Boost http://www.rosherunonesale-uk.org.uk/ Nike Roshe One

 • LUCKY79

  2012-03-08 10:57:04

  Pouzivam Traktor Audio 6, kernel 2.6.39 PREEMPT kompilovany pro low-latency desktop. Pri 96kHz latence 1.33ms, proste uzasny na scratche, pocit jakoby byla mp3 vylisovana primo na vinylu...mohu jen doporucit, instalace a kompilace kernelu neni zase tak slozita aby to podle navodu nezvladl clovek ktery alespon trochu vi co je to Linux :)

 • MIGHQ

  2012-01-09 12:11:43

  Skvelu podporu v Linuxe maju i karty od Native Instruments. Ja pouzivam Audio8DJ a spokojnost.

 • DESANN

  2011-10-04 21:50:37

  chcel by som sa spytat ci funguje tento program aj so zvukovkou behringer UCA202 ktora ma line vstupy a ne phono? alebo je nevyhnutne kupit tiez nejaky predzosilovac?

 • MICHAEL

  2011-05-16 00:26:47

  hle potrebuji pomoct mam zvukovou kartu reloop spin a chci jse zeptat jak jde udelat aby fungovala stejen jako serato od rane na ten software nevim jak to mam udelat prosiim o pomoc dekuji muj email je michaelbilek @centrum.cz

 • TEEVEE

  2011-05-07 19:27:41

  Pratele, tak jsem si dnes poridil v Prodance (asi posledni) zvukovou kartu a s uvedenym navodem jsem vse rozchodil ani ne za 10 minut. Byl jsem z toho velmi mile prekvapen, protoze to opravdu fungovalo na prvni pokus (timto dekuji autorovi clanku za perfektni popis a bezva navod). Xwax funguje dokonale, zadny zadrhel, plna stabilita. Co se tyka citlivosti, musim uznat ze je opravdu velmi vysoka - na jakykoliv dotek nebo posunuti pitche okamzite reaguje (navic je to videt v ovladacim panelu Xwaxe), nezaznamenal jsem opravdu zadnou latenci, ktera by jakkoli narusovala plynulost a samozrejme scratchovani s ni lze temer dokonale. Pokud opravdu hledate alternativu k drahym DVS systemum, Xwax mohu jen doporucit. Ted me omluvte, mam novou hracku a jdu si hrat .o)

 • HONEY

  2011-03-26 23:46:53

  Vypada to zajimave. Ja se uz zaprodal Seratu. Trochu pro ajtaky, ale to k open source patri :)

 • NCORE_

  2011-03-24 23:27:56

  wakkoun hreje tech ,a technari proste hrajou live sety odjakzive,tak wo co go.... CNB,ok,tak to vypada pouzitelne jesli se mi doma naskytene zase nekdy nejaky 4in 4 out karta tak to uricte zkusim, nebo treba casem to naucej i midi ovladani a bude to este lepsi :))

 • WAKKU

  2011-03-24 22:31:12

  Skatore : vylozene se na nic nevymlouvam .. nedela mto proto ze nepoustim jumpup kde vsechny maji stejnou rychlost a nebo uplne stejnej beat .. naseknu si do toho treba i gabber , hardtech .. a nebo hodne zlamanej amen .. , loopuju , fxkuju a hlavne se chytam nekdy FXek .. a ve velkym masakru hodne tezko useknes nastejno beaty .. ok tak michej rychle .. a tak dale .. to je to jediny co se na to da prakticky zlepsovat .. a rikam ze na vinyl bohuzel nemam ani cas ani penize ;) ,.......

 • C.N.B

  2011-03-24 19:33:18

  ncore: pokud se zvukovka odpoji, je potreba ukoncit xwax a nekolik vterin pockat, nez se zapojena zvukovka opet inicializuje. pak spustit znovu xwax.

 • NCORE_

  2011-03-24 14:41:05

  pak jsou samosebou na poradu otazky typu, co kdyz se mi zvukovka odpoji a znova ji za chodu pripojim ,, zvladne to ?

 • NCORE_

  2011-03-24 14:38:34

  jako kazdopadne kdybych mel moznost to vyzkouset tak bych do toho sel , ono mit ciste nainstlovanej dual boot a OS na kerym pouzivam jenom pod linuxem nastavenej a vyladenej program na mixovani neni vubec spatna vize, hezky si vzit debian netinstal cd, nalejt tam gnome-core hmm, mozna by stacili i jenom Xka, to by usetrilo systemu docela kua dost prostredku, udelat si to cely jenom aby to nabootovalo a pustilo rovnou xwax, mp3ky si hodit na ntfs specialni partition,,,, jen skoda ze to neumi kotrolery

 • APINE

  2011-03-24 14:29:30

  drž hubu .

 • APIN

  2011-03-24 13:23:17

  Jo a ješte neco: kdybyste to nekdo zkoušel na atomáckých kalkulackách, tak dejte vedet s jakým výsledkem. Údajne by to EEE mely zvládat v pohode, ale chci mít jistotu. Alespon se budu moct zbavit notebooku a koupit si tu kalkulacku za 7k :)

 • APIN

  2011-03-24 12:01:47

  Docela se bavím nad názory nekterých vymaštencu :D Nj, jsme v Cechách, proto existuje 1000 duvodu, proc je to špatné, místo toho, abych to jednou vyzkoušel... K dotazu ohledne odezvy: scratchování i juggling jsou v naprosto prirozené, kvuli tomu jsem s tím zacal pred pul rokem experimentovat, protože bych jinak zdrbal spoustu drahých battlovek i prenosek, takhle si každý 3 mesíce koupím nové TC vinyly a mám po starostech... Údajná odezva je 1ms! Na akcích hraju výhradne z klasických vinylu, taky neuznávám DVS pri vystoupení, ackoli se Xwax za jistých predpokladu dá na akci použít (viz. muj navazující clánek na blogu) Jinak návod je pekne napsaný a zaobírá se podrobnostmi, do kterých jsem se nechtel pouštet :)

 • H

  2011-03-24 10:56:56

  heh, no nemužu než podporit Wakkuho !! protože podle vetšiny se ted asi fakt budou dalších 270 let už porád jenom srovnávat rychlosti a tvrdit, že tohle je to správný a fajn :O (vono to prej totiž~ na rozdíl od nejakejch tech ruznejch noutbukáru, kontroléristu a vubec všelijakejch dalších podezrelejch mašinkáru, který se nezaobíraj z jejich pohledu naprosto zbytecným koordinováním rychlosti, a u kterejch vlastne porádne jakožto publikum nevíme - nemáme tu "kontrolu"-, co to tam jakože vlastne teda delá (?!) ~proste nevypadá pro konzumenty hudby v tech klubech a barech tak COOL, jako když tam nekdo více ci méne "dramaticky" tocí s tim kolem a tahá za tu páku Pitche !! :D = a to je to, nic víc skoro ! ) je tu holt rok 1911 a vy tu porád rešíte, jaký konský plemeno, podkovy, oteže ci voves je lepcí, nebo kde jde sehnat fortelnej žebrinák, a vono támle už lítaj borci v nákladácích a na motorkách! :DDD _ jo, taky se rád svezu kocárem, no do Paríže v nem asi dneska bežne nejezdíš, nebo jo ?D vivalahudba!!!

 • MEDAN

  2011-03-24 10:27:34

  k-real: clovek na jehoz clanek je v textu odkaz s tim bez problemu scratchuje.

 • SKATORE

  2011-03-24 08:54:55

  sorry wakku, ale co to je za vymluvu ze vetsina djs stejne jen pousti 2 desky do sebe, tak pouzivam sync... a kdyz to neni zadny umeni je srovnat rychle, proc to taky nedelas ? :)

 • K-REAL

  2011-03-24 08:35:23

  Hmmm, zajímavá alternativa, zajímalo by me jaká je odezva, u Serata je uvádeno cca 8ms, takže scratching a beatjuggling jde zcela bez problému. Zkoušel jsi na tom i scratchovat?

 • WAKKU

  2011-03-24 00:53:48

  hehe ja to mam asi jako n core ... akorat ze traktoruju ... prez reloopa ... mysej zapinam jen FX nebo se hrabu v "baglu" kdyz teda nejedu prez kontroler ... michat podle usi .. "umim " ono co je na tom k neumeni . .horsi je kdyz hrajete nec ojako ja a to je metalcore step , nebo silene mashupy darkstepu hardstepu techstepu ... ono jo .. dalo by se to zamichat usima .. v tom hroznym maglajzu mezi odposlechama sem tam neco jak oten beat chytnes .. ale .. hrat prez stopy je skoro nutnosti .. tak ano je tam "Sync" uzivam ho nestydim se za to ja o sobe taky nikde netvrdim ze jsem vylozene profi masakr dj . ja mashupuju , bavi m se s tim a nevidelavam s tim .. je to konicek kde pustim neco co vymyslim .. co udela nejakej zvuk .. pobavim tim lidi a hlavne sebe .. tim zvukem . .a tim ze si zablbnu s rychlejsim mixingem , fx a ruznejma loopama co bohuzel na vinylu neudelam, plus nemam keshe na to abych kupoval tuny placek .. je to sice pekny . .ale fakt bohuzel v mem zivote je i jinej vydaj nez tohle .. MP3 samozrejme ze kupuju .... jelikoz rad supportuju scenu co za to stoji ... sice me vadi ja kse na me kazdej koukne a rekne .. he to je nahovno dj . .ten tam ma zaple sync a jen tak si tam hejbe s necim ,ani neumi michat usima etc etc ... ale tak rekne se to co ja s tim .. zase pustim neco co s vinylem neudelas .. a taky si s tim muzu i vic pohrat .. vetsina djs beztak hraje prez stopy .. nebo je ntak zmicha 2 desky do sebe . sedi m uto tak t opusti . .ale zadnej pribeh to nema ,... smysl . .2 rozdilny desky a da je t osebe .. ok beat sedi . .ale cit ? .. .. no a je slavnejsi nez muzu bejt ja se svim sync buttonem .. jelikoz vetsina lidi neuslysi to ze se semnou píše i nejaka basnicka .. a ne jen text jako ted tady co nedava zpoloviny smysl :D ... ok .. ja sem zase ukecanej .. ale padam na papulu .. prave ted ma mnarocne obdoby kde nevim ani jak se jmenuju kvuli holcine .. to asi kazdej tak nejak zname ... a tak je pro me tezke . .myslet samostatne ..

 • NCORE_

  2011-03-23 23:44:38

  no tak jasny , ja bych z toho taky vyost, ale proste ty prachy na to nemam , jinak tuhle zvukovku sem shanel pred dvouma rokama a to se prakticky nedala koupit nikde, jinak ja proste nedam 7 litru za soft , kdyz to zlevni rad si to koupim, je dost mozny ze tohle bude fungovat skvele ,ale jako za virtual dj bych to asi nevymenil ,protoze proste funguje jak s dvs tak s kontrolerama , nikdy me nepodrazil, nikdy se nesek ,nikdy se nesekal a jako nestydim se ze ho mam nelegalne, ja si djingem nevydelam ani na pivo(jo obcas mi to pivo nastesti teda daj :DD) , kdyby mi djing vydelaval , okej koupil bych ho , ale jako hobby vec,nasrat uz takle sem do toho nacpal tolik penez a scena je tak precpana ze se stejne nikdo novej tady v cz nechytne pokud nema stesti na vyber toho co hraje nebo nedela svy vlastni partyz, takze kradez ? no nevim , to samy soft na tvorbu hudby , kdo z tech v young blood si to koupil ... a nechtej me rozesmat ze si myslis ze nekdo jo, to porad ten samej flame dokola,,, jinak linux je jenom o tunach googleni , jo je to free ale casu se na tom ztravi tolik ze je lepsi si ten soft koupit :)) kazdopadne na tenle soft urcite mrknu jesli budu mit cas, ale pochybuju ze bude podporovat moje eks xp10 a pak nahodou zmenim kartu a budu zase v riti , to je nejvic na hovno na linuxu , proste ze nevis jesli to vydrzi i do budoucna , koupis novej kus zeleza a podpora se dostavi az za X let jesli vubec,

 • C.N.B

  2011-03-23 22:31:26

  ncore: o mixxxu vim, ale podle recenzi je hodne nestabilni. k ty zvukovce - shani se uplne jednoduse, viz link na Prodance v tom clanku. kazdopadne na webu xwaxu je nekolik dalsich ruznych zvukovek, se kterymi to nekdo vyzkousel. u46mk2 tedy neni jedina. jinak s kradenyma vecma na me nechod, z toho jsem uz vyrostl ;o) a zmeny v linuxu jsou uplne jednoduchy v podstate si tam muzes delat co chces. nekdy staci jen trochu zagooglit.

 • NCORE_

  2011-03-23 22:13:21

  nice :) hele este existuje i mixxx ,ten taky zvlada lecjakej dvs vinyl , pruser je ale s tim ze sice tady pises navod na tu mixvibes zvukovku , ale tu za A se blbe schani a za B na jinou zvukovku prakticky nesezenes nativni driver pro linux, a asi pres ndiswrapper bych to ani nezkousel, proste je to jako se vsim v linuxu , get a headacke get hours working on it and you get it for free,, hack it , use virtual dj and be a pirate or buy it :)) obcas proste neco koupit zaruci ze se s tim neposeres , linux je dobrej ,ale jako sys admin mi dycky rozboli hlava kdyz v nem neco potrebuju zmenit ... ale jako dobra prace , ale proste doporucuju bejt prase , ukrast virtual dj a bejt v pohode ,nebo objetovat necelejch 10 k a koupit si NI dvs nebo serato, stejne popravde ,kdo z vas ma legalni windows co ...

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

7 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.409sec, data: 0.000000sec