Dub Elements: „Není to hracka, ale o to práve jde“

kachni |21.02.2011 | Interview

Dub Elements jsou aktivní v mnoha odnožích elektronické hudby, což predvedou i 11. brezna v Crossu na Imperialistic Night s podtitulem FSRECS Release Gig, kde odehrají drumandbass a dubstep/electro set. Pred premiérou v Ceské republice se sluší a patrí hosty porádne vyzpovídat. Naštouchnete se aktuálními informacemi (a nebo španelskými ptácky jako my v rozhovoru), dobrou chut!

Note: Please scroll down for English version

 

Czech version

 

Ahoj kluci, na zacátek ve strucnosti predstavte, kdo se skrývá za projektem Dub Elements.

Jsme proste jen dva kluci ze španelského mesta Sevilla, kterí milují drumandbass a cestování s tím spojené.

Vzpomenete si, jak jste se dali dohromady a kdy zacali Dub Elements vlastne fungovat?

Potkali jsme se asi ctyri roky zpátky na jedné rave párty. Meli jsme podobný hudební vkus, a když jsme si spolu parkrát zahráli, rozhodli jsme se, že založíme Dub Elements.

Jak tak sleduji drumandbassovou scénu, vždycky mne prišlo, že práve u vás ve Španelsku vždycky frcel tvrdý drumandbass a lidé si ho dokázali patricne užít, je to tak nebo se neco zmenilo?

No, musím ríct, že drumandbassová scéna ve Španelsku je porád tak trochu underground. Daleko víc je to znát na jihu zeme, kde není moc možností, jak o sobe dát vedet, tím myslím treba ruzné rádio porady, festivaly, velké kluby, podpora ze strany sponzoru a tak dále. Práve tady na jihu, kde bydlíme, mají lidé rádi hlavne neuro a tvrdší odnože drumandbassu. Na druhou stranu najde se i spousta tech, co uprednostnují jump-up a liquid, hlavne teda v Madridu a v Barcelone, kde tyhle styly jednoznacne vedou. Tedka ale u mladých lidí vyhrává breakbeat, na velký festival prijde klidne i 4000-5000 návštevníku, což je dost, když to porovnáš s drumandbassovou akcí, kam jich dorazí 300-400, ale i tak je to super, ta drumandbassová komunita se neustále zlepšuje a rozrustá.

Mimo jiné jste také soucástí Resistance crew, reknete nám víc o tomto uskupení a jeho aktivitách.

Resistance je naše místní crew, kterou v roce 2006 založil Antonio z Dub Elements a Humberto, mezi cleny patrí také Erre a Vengeanza. Tahle parta porádá parties v našem meste. Obvykle stihneme za rok usporádat osm až deset akcí a k tomu ješte navíc nejaké další spolupráce s jinými promotéry a festivaly. Jsme opravdu hrdí na to, co jsme zatím s Resistance dokázali. Patríme k promotérské jednicce na jihu Španelska, privezli jsme sem jména jako The Panacea, Counterstrike, Limewax, Black Sun Empire, Evol Intent, Raiden, Thrasher, Gein, Robyn Chaos a usporádali jsme treba Therapy Sessions nebo PRSPCT Night.

Zaujalo me, že na dlouho ocekávaném Bass Up To The Tope EP se práve v tracku se stejným názvem objevil sample, který znám z mých teenagerovských let ze skladby Supa Dupa Fly od 666. Je to jen náhoda, nebo vás baví tyhle 90s projekty natolik, že jste se neco z nich rozhodli použít i ve své tvorbe?

Ty blázne! :P Máme rádi muziku z 90., 80. a 70. let, vlastne máme rádi veškerou kvalitní hudbu, na roku nebo desetiletí nezáleží. Ale musím ríct, že s tímhle samplem prišel Erre, takže by ses mela zeptát spíš jeho, haha.

Krome drumandbassu se aktivne venujete i dubstepu a electru. Jaké jsou novinky v této oblasti?

Jasne, jak jsme už rekli, hudba s porádnými basy patrí k naší nejoblíbenejší. Je to zábava tvorit tuhle muziku, at už breaky, dubstep, electro… cokoliv. Nyní máme ješte jeden podobný projekt s Vengeanza, který se jmenuje Unable. Práve pracujeme na dubstep a electro remixech a jako Dub Elements také deláme další dubstep tracky, které vyjdou tento rok.

Minulý rok jste také rozjeli Elements of Vengeanze. Kdo do EOV patrí a jak se tvorba tohoto projektu liší od produkce Dub Elements?

Elements of Vengeanze jsme my a Vengeanza. Tenhle projekt vznik hlavne proto, abychom oddelili naše sólové tracky od tech, co produkujeme spolecne. Neco jako 'supergroup' v rockové hudbe, ale my samozrejme nejsme supergroup, haha.

Jako multižánroví producenti máte jiste prehled o soucasné situaci na scéne. Je podle vás v dnešní dobe težké prijít s necím novým, co by posluchace oslovilo?

Tak jasne, není to hracka, ale o to práve jde. Pokud to chceš nekam dotáhnout a být na hudební scéne uznávaný, musíš být inovativní a prijít se svým osobitým soudem. V dnešním svete neustálého technologického vývoje je to pomerne složité, protože každý má neomezený prístup ke všem nástrojum pro tvorbu hudby.

Pojdme na chvíli k Forbidden Society Recordings. S tímto labelem vás pojí kolaborace Set it Off, která vyjde na patém releasu. Jak jsme mohli slyšet napríklad ve Filthcast, není to nic pro slabší povahy. Jaké jsou na tento track reakce, když ho hrajete v klubech?

Jo, to je pecka! Na posledních nekolika akcích me všichni prosili, abych to zahrál. Set it Off pokaždé doslova rozmetá parket. Jsme na tenhle track pyšní, protože se fakt povedl a je to vlastne i první kolaborace, co jsme s Jindrou udelali, je to super kámoš a ješte lepší producent.

Set it Off ale není jediná kolaborace s Forbidden Society, nemeli bychom zapomínat ani na skladbu s názvem Reborn, co si držela slušných pár dní 8. místo v Beatport chart. Jaká byla vaše reakce, když jste na to prišli?

Bylo to pro nás opravdu obrovské prekvapení. Nelibujeme si zrovna v produkci komercního drumandbassu a v TOP 10 na Beatportu vetšinou najdeš kupu tehle komercních s*acek. Takže to byl rozhodne dobrý pocit mezi tím vším najít i náš track, ale po pravde receno, nezáleží nám na tom, jestli jsme soucástí nejakých TOP 10. Jo a mimochodem v soucasné dobe máme rozpracovanou další kolaboraci.

Co nového vám má v nejbližší dobe vyjít?

Je toho spoustu! Tak treba Breaks EP na Hardcore Beats, 12‘‘ na Habit Recordings, dále pripravujeme EP pro Fallout Recordings a ješte jedno EP pro Black Seeds Recordings plus jeden track, co bude také tam, ale na 12‘‘ a další materiál pro Dark Box Recordings. No a pak ješte breakbeatové a dubstepové remixy pro Raveart Records a XSSR Music. A v neposlední rade jedna velká vec pro PRSPCT! :)

11. brezna odehrajete v Crossu celkem dva sety, dubstep/electro set a poté drumandbass na hlavní stagei. Co mužeme ocekávat?

No, my doufáme, že od nás mužete ocekávat jen to nejlepší! :P Naše živé sety jsou pokaždé plné energie, takže se pripravte na pekelnou noc! Prichystali jsme na tento vecer spoustu nových tracku a dubplatu. Osvedcilo se nám, že míchat dohromady drumandbass, dubstep, breakbeat, electro vždycky lidi rozproudí.

Na záver jedna záludná otázka - v Ceské republice existuje pokrm s názvem 'španelský ptácek', tipli byste si, co za jídlo se za tímto názvem skrývá?

LOL! O tom jsme ješte nikdy neslyšeli, to musíme ochutnat! Zní to lákave! Je to neco z kurecího masa nebo neco takového? :P

Nejaký vzkaz pro vaše ceské fanoušky?

Už se nemužeme dockat, až si u vás zahrajeme! Každý ríká, že je Praha úžasná turistická destinace a zároven i super místo na hraní. Pripravte se na masakr!

Díky za rozhovor a tešíme se 11. brezna!

My dekujeme tobe!

 


 

English version

 

Dub Elements: „It is hard but that is the key“

Questions: Kachni - kachni(at)drumandbass.cz

 

Hello guys, at the beginning of the interview could you please briefly introduce yourself?

We are just two guys from Seville (Spain) who love bass music and travelling over there.


Do you remember how did you meet and when Dub Elements actually started?

We met at some rave in Seville about 4 years ago. We had similar taste of music and after playing sometimes together we made a decision to create the band.

As I am watching what is going on in drumandbass scene I have come to the conclusion that hard drumandbass is quite popular in Spain. Am I right or has something changed recently?

Well, I have to say that the whole drumandbass scene is quite underground in Spain, even more in the south where there is not so much support like radio shows, festivals, sponsors, big venues, etc. to become big in the scene. In the south where we live, people like neuro and hard side of drumandbass, on the other hand there are a lot of people who like jump-up and liquid, even more in Madrid or Barcelona where these styles are the main ones. Actually breakbeat is the most popular electronic music for the young people in the south, around 4000-5000 people come to some big festivals, that is so many if you compare it with 300-400 people who usually come to drumandbass parties. Anyway it is cool because drumandbass public is better and better.

You are also part of Resistance group. Please introduce this crew and its activities.

Resistance is our local crew, Antonio (Dub Elements) and Humberto found it in 2006 to promote parties in our city, also Erre and Venganza are part of it. We usually organise around 8-10 parties in a year and also some collaborations with other collectives or festivals. We are proud of our career, actually Resistance is the nº1 crew in the south of Spain. We organised parties with people like The Panacea, Counterstrike, Limewax, Black Sun Empire, Evol Intent, Raiden, Thrasher, Gein, Robyn Chaos and nights like Therapy Sessions or PRSPCT Night.

I discovered that in your track Bass Up To The Tope, which is a part of your Bass Up To The Tope EP on PRSPCT Recordings, you used a sample from song Supa Dupa Fly by 666. I used to listen to this music when I was teenager. Did it happen only by chance or do you like 90s music so much and that is why you decided to use it there?

You freak! :P We love 90s, 80s and 70s music, any kind of good music, the year or decade doesn't matter. Anyway, I have to say that the sample was cutted by Erre so maybe you have to ask him about that, hehehe.

You are not only involved in drumandbass but also in dubstep and electro music. Are there any news to mention in this field?

Yes, as I said before we like bass music, so it is funny for us to make any kind of bass music, breaks, dubstep, electro... whatever. Actually, we had a parallel project with Vengeanza called "Unable" and we are working on some dubstep and electro remixes right now. We are also working on some dubstep stuff from Dub Elements that will be released this year.

You started a project called Elements of Vengeanze last year. Who is a member of this project and what is the difference between EOV and Dub Elements?

EOV are Dub Elements & Vengeanza, we just created this project for drumandbass tunes we did together to make them easily recognizable. It is something like people call a 'supergoup' in rock music, but of course we are not a supergroup, hehe.

As a multigenre duo you have possibility to take a close look into current music scene. In your opinion, is hard to come with something new what would attract listeners these days?

Sure, it is hard but that is the key. If you want to become a big name in any kind of music, you have to be innovative and create your own sound and that is quite hard in this world of constant music and technology evolution where all people have access to all technologies for making music.

Let’s speak about Forbidden Society Recordings a bit. There is a collaboration Set it Off which is going to be released on FSRECS005. As we can hear in Filthcast and other mixes this track is a pure brutality! Does it receive good feedback when you are playing it at the party?

Yep, it is a hit imo! Everybody asked me to play it at last parties. Everytime it smashes a dancefloor. We are proud of this tune as it is a big tune and it is also the first collaboration we did with Jindrich, a nice friend and even better producer.

Set it Off is not the only one collaboration with Forbidden Society. We should not forget about tune Reborn which was released few weeks ago and it was on the 8th place in Beatport Chart. What was your reaction when you found it out?

It was really a surprise for us. We know that we don't make commercial drumandbass and these Beatport's top tens are usually a bunch of shitty commercial drumandbass so it was nice to saw it there. But honestly we don't care so much about being a part of any top tens. By the way, we are working on a new collaboration now.

Do you have any forthcoming releases you want to tell us about?

A lot, some of them are forthcoming Breaks EP on Hardcore Beats, 12‘‘ on Habit Recordings, EP on Fallout Recordings, EP and one tune on 12‘‘ on Black Seeds Recordings and some stuff for Dark Box Recordings. And more break and dubstep remixes for Raveart Records and XSSR Music. And last but not least, a big thing for PRSPCT! :)

You are playing two sets at Cross club, dubstep/electro and drumandbass one. What we can expect from you?

We hope you can expect the best from us!!! :P Our sets are always full of energy, so let's get ready for a hell's night! We have a lot of our own stuff and dubplates to play there. We are used to play a lot of different tunes in sets, from dubstep to drumandbass, breaks to electro etc. People always enjoy that.

Well, let me ask you a tricky question at the end of the inteview. One of the Czech dishes is called 'Spanish bird', try to guess what type of food it is. :)

LOL! We have never heard about that before but we will try it for sure. Sounds delicious! :D Is it chicken meat or something like that? :P

You can leave a message for your Czech fans here.

Can't wait to play there! Everyone says that Praha is an amazing city to visit and also djing. Let's get ready for massacre!

Thank you for the interview and see ya on 11th March!

Thank to you!

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

9 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.508sec, data: 0.000000sec