Philip TBC: „Je duležitý zustat progresivní“

kachni |10.02.2011 | Interview

Do redakce nám doputoval rozhovor s Philipem TBC, ve kterém se dozvíte nejen o Filipových soucasných hudebních chutích, vydaných albech, ale treba i o tom, co dostal den po Štedrém veceru za dárek nebo jaký je jeho pohled na hudební ocenení. Otázky pokládal Parabot z Pohon crew.

Práve nám koncí první mesíc roku 2011. Když se vrátíme na jeho zacátek, jak jsi prožil vánocní svátky a Silvestr?

No, mel jsem to docela hektický, tak jak už to okolo Vánoc bývá. I když já osobne Vánoce neslavím, tak lidi okolo me jo, tudíž se jim stejne nevyhnu. To jak si pamatuji Vánoce z detství už je dávno pryc a štve me na tom ten neustálej stres a vánocní shon, a to, že se z toho pro mnoho lidí stal pouze business. Moc nerozumím, co je za vánocní pohodu behat po krámech spolecne s 1.5 milionu lidí a snažit se najít nejakej smysluplnej dárek. Já se tomu vánocnímu blázinci snažím vyhnout nejlíp odjezdem nekam pryc a naštestí moje rodina a nejbližší to chápou. Jinak jsem mel mezi svátkama nekolik hraní, takže jsem cestoval po Cechách. Jo a vlastne jsem hned 25. 12. dostal paradní dárek. Jel jsem hrát do Opavy a když jsem tam konecne dojel, vysypalo se mi samo od sebe zadní okno na aute, takže jsem pak musel asi 600 km jet s oknem vycpaným papírovou krabicí a venku -10 stupnu:) No a na Silvestra jsem taky hrál, tentokráte v Crossu, kde to bylo slušný mejdlo, vyprodáno a super atmoška.

Pokud pujdeme ješte trochu hloubeji do minulosti, v první polovine minulého roku jsi vydal své debutové album, na kterém se mimo tebe podílela spousta jiných lidí. Mužeš nám ríct neco o jeho vzniku? Jak dlouho jsi na nem pracoval? S kým se ti spolupracovalo nejlépe?

Na albu jsem delal skoro dva roky, s tím že posledního pul roku to byla práce velice intenzivní. Rekneme 10-15 hodin denne. Rešil jsem vše od prvního beatu, míchání, PR, lisování CD, sponzory atd. Takže když to konecne bylo venku, dost jsem si oddechl, že to mám za sebou. Hostu bylo hodne, ale jelikož vetšina jich byla mimopražských nebo z New Yorku, tak to hodne probíhalo po netu. Jedinej kdo vlastne chodil ke mne do studia byl Ghonzales a Zdenek Bína.

Album jsi vydal u nezávislého vydavatelství Deska records, nepokoušel jsi šteští u nejakého vetšího? Nebo ses rozhodl hned od zacátku, že pujdeš touto cestou.

Samozrejme jsem premejšlel komu bych to udal, ale chtel jsem mít svoje první album plne pod kontrolou, tak jsem se rozhodl vydat to na nezávislým labelu, jehož majitel je muj kámoš.

K tvému debutu vyšlo i 2 CD remixu. Který z následných remixu, které je možné stáhnout zde, je podle tebe nejpovedenejší?

Mám tam samozrejme svý favority, ale sám jsem byl prekvapen kolik kvalitních remixu se mi sešlo, takže pro me není žádný nejlepší a žádný nejhorší.

Vím, že krátce po vydání svého alba, ses vypravil do Asie. Kde presne jsi byl? Jaká byla tvá cesta?

Tak ted bych mohl vyprávet a vyprávet... a furt by nebyl konec :) Byli jsme magickejch sto dní v Indii a cestovali prevážne po severovýchodní cásti, dali jsme si track v Himalajích pod Kanchengungu do 5000 m.n.m. a pak si jeli odpocinout na Andaman Islands, boží :) V Indii je vždycky dobre :)

Jsi známý predevším jako drumandbassový DJ. Presto, od zacátku své aktivní dráhy, do svých setu zarazuješ hardtekno, breakbeat, hiphop nebo dubstep pasáže. Jaká hudba je ti práve ted nejbližší? Co te nejvíce baví?

Furt me nejvíc baví kvalitní muzika a je mi jedno jakej styl. Ted teda jedu dost na pomalejch beatech, což obcas nejaký dnb fans nevydejchaj :) Treba Bassnectar, King Cannibal, Opiuo, Fancy Mike, Robot Koch, Gaslamp Killer...

Existuje naopak producent, projekt, track, který te za celou tu dlouhou dobu, co hraješ, neprestal bavit a vždy ho rád pustíš? At už sám sobe doma nebo lidem na akci?

Tak takovejch lidí / producentu je urcite víc, ale to se furt mení. Mám vždy nejaký období, kdy uprednostnuju urcitou hudební škatulku, producenta co me baví atd. a za týden už je to zase jinak.

Pred pár dny byly zverejneny nominace na hudební ceny Andel. Pominu-li hlavní kategorie, které jen odráží zoufalost ceského popu, co si myslíš o žánrových cenách? Tvé album se sice do nejužší nominace neprobojovalo, ale pokud by tomu tak bylo, byl bys ochoten si jít cenu vyzvednout?

Hmmm, to jsem nejak nikdy nerešil a asi ani nebudu, dokud nebudu muset :)

A je nejaké hudební ocenení, at už ceské nebo svetové, jež má v tvých ocích ješte nejakou váhu, prestiž?

Já jsem fakt nikdy ankety a ocenení nesledoval, takže v tom jsem úplne mimo. Nejvetší ocenení je pro me videt, jak se lidi na moji hudbu baví. Když máš takzvane ty lidi „pod kontrolou“ a celej klub pulsuje v tempu, který ty udáváš, to je pro me nejvíc a toho se asi nikdy neprejím. No a taky si hodne cením, když zhodnotí mojí produkci/DJing nekdo o kom vím, že ví o cem mluví. Že má zkušenosti, znalosti a v daným oboru se vyzná. To se pak tetelím blahem.

Mezi tvé nejvetší úspechy se radí i predskakování pred Prodigy na festivalu Pohoda nebo loni pred djem Shadow v Praze, o cemž sní asi mnoho djs na domácí scéne. Máš ješte vubec nejakou vysnenou metu ci prání, které by se ti mohlo vyplnit?

Samozrejme zahrát si pred The Prodigy na hlavní stagei pred 20 000 davem byl hodne silnej zážitek, navíc když si me oni sami vyžádali. Potkat se s DJ Shadow bylo taky skvelý, hlavne když zjistíš, že je to úplne normální týpek, kterej se s tebou baví jako se sobe rovným a má okolo sebe tým normálních lidí, s kterýma je parádní spolupráce. To jsou samozrejme momenty který te hrozne nakopnou a kdy si ríkáš, že to stálo za to venovat tech X let DJ-ingu a produkci, místo toho abys chlastal s kámošema v hospode. Ty lidi jsou sice hvezdy, ale i pres tu všechnu slávu a pochlebování ostatních zustali normální, nohama na zemi a to cením asi ze všeho nejvíc. Na druhou stranu je spousta duležitejších vecí v živote, který bych chtel dosáhnout. V první rade bejt spokojenej sám se sebou, což je asi ten nejvetší problém a ted samozrejme nemluvím jen o hudbe. Urcite bych chtel ješte potkat hodne novejch lidí a udelat spoustu muziky. Podle me je duležitý zustat progresivní, furt se rozvíjet a nekam posouvat, nezakrnet!!!

 

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře

  • AKIRA VIPER ONE

    2011-02-11 23:49:20

    Big up bro!

  • DNB MUSE

    2011-02-10 10:23:06

    http://www.pohon.cz/article/show/dnb-muse-180211-philip-tbc

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

8 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.834sec, data: 0.000000sec