Temper D: „Je smutné videt, že hraní z vinylu upadá“

kachni |11.10.2009 | Interview

Víkend nám sice skoncil, což není moc velký duvod k radosti, ale tešit nás muže vidina toho dalšího, kdy se chystá „miniturné“ Cooha a Tempera D v Ceské republice. Vše vypukne již tento v pátek na Drumstation v Crossu, kde bude hlavní hosty doprovázet Beast 67, Hanzall a Smario. Jednou z možností, jak si zkrátit cekání, muže být prectení rozhovoru s Temperem D, kde mimo jiné prozradil, co mu udelá nejvetší radost, na co si musí pri hraní dávat pozor nebo z ceho je znudený.

Ahoj, zacala bych zrekapitulováním tvého posledního hraní v Ceské republice. Ve svém blogu na MySpace jsi napsal, že hraní na Let it Roll pro tebe bylo jedno z nej za poslední dobu, mužeš to rozvést?

Byl jsem opravdu ohromen tím, jak byl stan doslova nabitý energií. Užíval jsem si hraní o mnoho víc, když jsem videl, že lidé naprosto presne vedí, co v danou chvíli delám. Každý tease nebo zmena smeru setu se dockala hlasité odezvy. Úžasné! Publikum bylo také velmi prístupné jiným stylum, protože když jsem uprostred setu pustil jednu z mých electro vecí, nikdo zmatene nepostával na míste, všichni skákali a jásali. Takhle presne to mám rád!

Co se týce tebe jako dje, težko by se hledala na poli drumandbassu konkurence. Nicméne každý nejak zacínal, vzpomeneš si na své první hraní pred publikem?

Byl jsem nervózní jako prase, ale jsem presvedcen, že cím víc na sobe makáš, tím lepší se dostaví výsledky.

V soucasné dobe témer celá drumandbassová špicka hraje z cdcek, ale ty sebou taháš i vinyly. Jak velká je tvá sbírka a jaký k nim máš vztah?

Jo, porád si s sebou na párty nosím vinyly a je smutné videt, že hraní z nich pomalu upadá. Technologie se mení a my se musíme prizpusobit a menit se s nimi. Mám obrovskou sbírku desek a vetšinu z nich už ani nemám u sebe doma. Nechal jsem si jen ty, o kterých si myslím, že by se mi v prubehu nekolika dalších let mohly hodit.

A jaký máš názor treba na hraní ze Serata nebo Abletonu?

Abych byl uprímný, tyhle hracicky jdou mimo me. Používám Ableton k produkci a tím to hasne. A ani v dohledné dobe nechystám žádnou zmenu. Co se týce hraní drumandbassu, porád budu používat gramce. Momentálne k tomu nejsem schopný ríct víc, snad jen to, že s High Rankinem chystáme live projekt, který by se mel rozjet ke konci tohoto roku.

V první rade jsi bookován na drumandbassové akce, ale protože ses ted dal i na produkci dubstepu ci electra, prišla ti už nejaká nabídka na ne-drumandbassový set?

Snažím se do mých setu zakomponovávat ostatní hudební styly, ale je opravdu nutné si dávat pozor, kdy a kde si mohu podobné experimentování dovolit. Jsem bookován i na hraní jiných stylu a moc me to baví, ale nejvetší radost mám, když se objeví nabídka na multižánrový set. Ideální by pro me bylo, kdybych mohl hrát vše, co chci, ale chápu, že promotéri me vetšinou chtejí na drumandbassové sety a to je samozrejme v porádku. Chystám pár opravdu zajímavých releasu, které jsou ve stylu houseu a electra, až vyjdou, verím, že budu zván i na ne-drumandbassové akce. Mé první sólo EP vyjde ke konci roku na labelu Rocstar a je ladeno do electra, dubstepu a techna, doufejme, že bude dobre prijato. Takže se pripravte na Phat Slang EP!

Když jsem poprvé slyšela o tvém labelu Temper D Productions, zároven me i velmi zaujalo jeho grafické pojetí. Jak pristupuješ k tomuto? Jasne, hudba by mela být na prvním míste, ale pro celkový dojem jsou duležité i veci okolo. Je v této dobe težké sehnat grafika, který se postará o kvalitní design labelu?

Mám obrovské štestí, že muj dvorní grafik, Ricochet, patrí k fanouškum mé hudby, takže presne ví, co delá a výsledek jeho práce se dokonale shoduje s mými predstavami. Alexei je proste nejlepší!

Možná ted píchnu do vosího hnízda, ale co máte všichni najednou proti stylu „techno dnb“? U nekterých drumandbassových stálic jsem si všimla, že ho ted dost zatracují, ac v pocátcích byli nadšeni a napríklad usilovali o to, aby lidé tento styl pojmenovávali správne.

Podle me je to kvuli tomu, že když celý kolotoc okolo techno dnb zacal, všichni jsme to brali jako príležitost vnést techno do drumandbassového soundu a prijít tak zase s necím trochu jiným. Nekteré tracky byly opravdu rychlé a tvrdé. Bohužel si myslím, že se také behem krátké doby ohrály a všichni hned zacali chtít ješte brutálnejší a tvrdší hudbu. Mým príspevkem do techno dnb byl osmý release na Offkey - Minimal Blink / Sunrise at Sonar, a musím ríct, že jsem s ním velmi spokojený. Nevím, z jakého duvodu se ale lidé domnívají, že když jsi spojený s techno dnb scénou, tak budeš hrát gabba. Každý, kdo me kdy zažil hrát live, musí vedet, že nehraji tímto stylem, ale že se pohybuji ve všech subžánrech drumandbassu. V poslední dobe jsem slyšel mnoho špatných tracku, co byly jen napodobeninami Proketova soundu a tím pádem jsem z toho už znudený.

V pátek a v sobotu budeš hrát po boku Cooha, vystupovali jste už na nejaké párty spolecne? Znáte se s Ivanem, líbí se ti jeho tvorba?

S Coohem jsme hráli pod jednou strechou treba na Therapy Sessions a také máme jeden spolecný dubstepový release, oba dva tracky vznikly u me doma, konkrétne se jedná o toto: Temper D vs Balkansky - Clockwise / Passing Through na labelu Rocstar. A ano, mám rád jeho hudbu, Ivan je velmi talentovaný.

Máš nejaký nesplnený sen?

Porád cekám, až mi nejaký z mých tracku nastartuje i producentskou kariéru, protože ted se v popredí nachází spíš ta djská. Ackoli jsem si v Evrope vybudoval slušné jméno, porád o me není slyšet na britské scéne, proto potrebuji vydat dobrý kousek, který by me do ní vtáhl. Jsem si celkem jistý, že by se to nekterému z pripravovaných electro pocinu mohlo podarit, takže se tešte!

Díky za rozhovor a tešíme se na pátek!

Mockrát díky za pozvání, opravdu si cením podpory, kterou u vás v Ceské republice mám! :)

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře

 • HERMAN

  2009-10-22 22:23:05

  Je to borec.To co predvedl na LIru bylo mnohem zajímavejší než Ed Rush nebo Andy C.Dokáže pobavit a ted ukázal své já.Respekt;-)

 • HUGOO

  2009-10-15 21:32:17

  sobota patrí nám a temprovi,bude nárez akce!!!!

 • ENDE

  2009-10-12 13:24:45

  opet výborné otázky i odpovedi .)

 • JDB

  2009-10-12 12:21:59

  Pekný rozhovor a názor na to, že hraní z vinylu upadá je k veci a prikláním se k tomu! Respect Temper D!

 • KROP

  2009-10-12 10:44:51

  Jo a v sobotu 17.10.09 hraje v Olomoci takze kdo to ma blize do Olomoca tak viva morava! Jinak zdravim Beasta.

 • OZONE

  2009-10-12 09:59:10

  misha: vyjádrila jsi to moc presne :)

 • MISHA

  2009-10-12 00:13:40

  Peknej rozhovor! Temper D je velkej sympaták :)

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

9 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 1.173sec, data: 0.000000sec