Rozhovor s Kan-jaccou v Riegrácích

medan |30.07.2009 | Interview

Nedávno jsme predstavili Shakal Crew a nyní je cas na druhého hosta pátecní Bomb da bass v Matrixu. Tím je sympatická DJka ríkající si Kan-jacca. A protože je venku hezky, sešli jsme se v pražském parku Riegrovy sady, abychom si popovídali o jejím DJském životopise, o jungleteku, o tom jestli má ráda Drumandbass.cz, nebo kdo je její oblíbený DJ. A na záver doporucíme super místo na koupání. Kan-jaccu si spolecne se Shakal crew DJs Peetem a Moowerem a Drumandbass.cz DJi C.N.B a Freakoxem mužete prijít poslechnout tento pátek do Matrixu na párty Bomb da bass.

Ahoj Nelo, dnes je hezky a my sedíme v Riegrácích, abychom dali dohromady tento rozhovor. Na zacátek bys mohla ríct neco o tvé ceste drumandbassem. Jak jsi se tedy dostala ke hraní?

Cau, zacalo to tím, že me kamarád nekdy v roce 2003 dotáhl do klubu 007 na Bassbeasty, me se to zalíbilo a od té doby jsem tam chodila casto. Zanedlouho jsem zjistila, že tenhle hudební styl (tenkrát jungle/ragga) se mi stal nejbližším, protože jsem to mohla poslouchat 'furt dokola' :o)
Nejvíc na tom všem jsem obdivovala zpusob hraní téhle hudby – práci DJe s technikou. Vubec jsem nechápala, jak je to možný a chtela jsem o tom zjistit víc. Postupem casu jsem si rekla, že si koupím desky a u nekoho doma to vyzkouším. Nekdy na jare v roce 2005 se tím nekým stal DJ Rich práve z Bassbeast. Pár mesícu jsem hrála u kamarádu doma a pak prišlo první verejné hraní na open airu Red Stone v Koprivnici, kam jsem jela jako host Dread Beat Squad.

A tím se dostáváme k prvnímu jménu, které je s tebou spojené. Jak probíhala spolupráce s Dread Beat Squad a jak se z toho stala tvá soucasná crew Mad Beat Worx?

Už tehdy na Sedmicce jsem se hodne bavila s lidmi okolo Bassbeast a Dread Beat Squad až jednou na Silvestra jsme se s Diedou dohodli na tom, že s nima budu jezdit. Tak tomu bylo až do letošního brezna, kdy došlo k rozpadu Dread Beat Squad, kde zustal jen Dieda. Se zbytkem DJanes a ješte s dalšími lidmi jsme na popud Honzy založili novou crew Mad Beat Worx.

OK, tak to bychom meli tvuj životopis :o) Co nejaké tvé další aktivity, treba rádio?

Je to tak, máme své internetové rádio, kde každý ctvrtek od 18:00 do 23:00 hrají live ruzní DJs. Tenhle projekt je spojený s webem www.nomercy.cz, kde je možné rádio naladit.

Nomercy? Rekni nám neco bližšího…

Je to server, který by se mel ve finále rídit tremi hesly: Music Info Opinion. Má být prostorem pro informace, hudbu, videa a názory, kde si každý bude moct provozovat vlastní cást serveru. To znamená hosting stránek, data storage, profily, pártylist, fórum atd. Celé je to zatím ve vývoji, ale snad to brzy zvládneme :o)

To zní velmi zajímave! Ted se ale presuneme k pátecní akci v Matrixu, kde hraješ. Víš neco o Shakal Crew, o Bomb da bass a máš ráda Drumandbass.cz? :o)

Jasne! :o) Se Shakal Crew jsem se prvne potkala asi pred tremi lety na dvoudenní Bass Therapy v továrne v Hrádku nad Nisou. Bomb da bass samozrejme sleduju a považuju za jednu z nejlepších pravidelných akcí v Matrixu. A co se týce poslední cásti: kdo by nemel rád Drumandbass.cz?! :o)

Hmm tak to nás teší :o) Další otázka bude trochu záludná, rekni, na co by ses zeptala svého nejoblíbenejšího DJe, kdybys mu mohla položit jedinou otázku a taky prozrad, kdo by to byl?

Tak to je celkem jednoduchý, zeptala bych se Elwírky jak to sakra delá, že tak dobre hraje?

A jak to deláš ty? :o)

Co nejlíp to dokážu a pokaždý jinak :o)

OK :o) Ted jsi mi vyprávela spoustu zajímavých vecí, o kterých málokdo ví, a o kterých si lidi urcite taky rádi prectou. Jak to je teda s tím hraním v Linci a s jungletekkem?

Kdysi na párty v Bratislave jsem hrála spolecne s Miss Shinou, která hraje jungletekk. S Mad Beat Worx jsme ji pozvali na Mayday Friday a oplátkou ona pozvala me hrát do Lince, obe ty akce jsou zamerené na jungletekk. V Linci budou hrát také Wicked Squad. To je crew z nemecka, která kombinuje zvuk a styl junglu a tekna dohromady, mají i vlastní label Wicked Vinyl. Jinak samotná Shina hraje za Sound Groove Bagasch, který také kombinuje dnb, jungle, tekno, breakbeat a dubstep. Já osobne se o tuhle kombinaci zajímám už dlouho, ale teprve ted se jí chci zacít venovat naplno.

No a tím se dostáváme k tvým plánum do budoucna. Co chystáš, máš nejaké cíle co se týce hudby a toho, co je s ní spojené?

Urcite mám, zrovna ted chystám projekt spolecného hraní na více gramofonu s jedním DJem a taky bych si ráda konecne udelala cas na dokoncení nejaké vlastní produkce.


Co ríkáš na trend posledních let – „digitalizace“ DJu? Serato, CDJ…

Už jsem si myslela, že se nezeptáš :o) V poslední dobe se to hodne reší. Me se to zatím netýká. Upríme se mi nelíbí, že toho nekterí lidé zneužívají – stahují hudbu zadarmo, nebo používají automatizaci mixu. Jsem toho názoru, že hudba, která vyšla na vinylu, nepatrí do mp3. Chápu, když takhle lidi delají vlastní produkci, nebo veci, které nevyšly. Nedávno mi jeden DJ ríkal, že digitální formát je výhodnejší z hlediska dlouhodobé kvality tracku. Hold má pravdu, protože ta deska se casem ohraje, ale pro me to ješte není duvod porizovat si mp3.

Mám podobný názor. Meli bychom už ale rozhovor nejak ukoncit, je krásne, ty máš urcite další veci na práci a hlavne nás už nic nenapadá :o) Máš nejaký tip na dobrou koupacku?

Sice na koupacky nemám moc casu, což me v tomhle pocasí pekne se*e, ale za poslední udobu se mi asi nejvíc líbilo na Lhote, což je zatopená pískovna kousek od Kostelce. Je tam výborný kontrast píscitý pláže a borovicového lesa.

Super, nekdy se tam zajedu podívat. Tak díky za zajímavý rozhovor a príjemné odpoledne. Teším se na tebe v pátek v Matrixu a díky za Lipo :o)

Jo, nemáš zac! Taky se mi s tebou hezky povídalo :o) Jinak se taky teším na Shakaly, až se s nima o tom svátku bláznu zas uvidím. A ty se mej krásne a doufám, že si vybereš hezký boty :o)

 

Bomb da bass - Matrix, 31.7.2009

DJs: Peet & Moower (Shakal crew) vs. C.N.B & Freakox (Drumandbass.cz) + special guest Kan-jacca (Mad Beat Worx)

Profil Shakal Crew

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Komentáře

 • VOREL

  2009-08-03 01:32:03

  Peknej pohodovej rozovor! Snad se akce vyvedla.

 • MEDAN

  2009-07-31 00:24:53

  line-up: 20:00-21:00 C.N.B chill out 21:00-22:30 Kan-jacca 22:30-24:00 Moower 00:00-01:30 Peet 01:30-02:30 Freakox 02:30-03:30 C.N.B 03:30-?? back 2 back exibo

 • KAN-JACCA

  2009-07-30 19:53:28

  Máš pravdu, omlouvám se... ;))

 • BLAžEJ

  2009-07-30 13:10:18

  jenom bych dodal, že s tou koupackou se jednalo o Lhotu! Lhotku máte v Praze ;)

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

14 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.338sec, data: 0.000000sec