interview: Redrum DJs - X.Morph, Blulajta, Vje

medan |11.02.2009 | Interview

Už jen dnešní stredecní "malý pátek", pak rychle zvládnout ctvrtek a konec týdne a pracovního/školního nasazení je tu! A cože se to v Praze kde deje? No, tak to je prece jasný... Když je v Matrixu X.Morph s Blulajtou a Vje, tak preci není jiná volba, než jít práve tam - na další Bomb da bass! A pri této príležitosti jsem si také dovolil jim položit pár otázek, abychom vedeli, jak to ti Brnáci vlastne mají... ;o) Dozvíte se napr. z ceho by se skládalo album jejich života, nebo s kolika nejvíce slecnami šli domu!

Ahoj, sledujete jak se vyvíjí predsednictví CR v EU? Jaký je Váš názor?

Blulajta: Ahoj, sleduju pouze قناة الجزيرة الفضائية, protože davají nejlepší Porno.

Vje: Cau, tak ti nevím, jestli seš vtipnej, nebo to myslíš vážne...

X.Morph: Ahoj, nesleduji a necítím se být clenem žádné unie. Mít na výber, tak bych zvolil plán zakoupení poloopuštené dediny nekde v lesích a pokusit se o vyclenení z CR a založení státu ve státe pro podobne smýšlející lidi. Od toho už je ale jen krucek k terorizmu, takže beze zbraní a s rozumem :)

Co Entropa?

Blulajta: Mno, konec ropnejch zasob se dal snad predpokládat, ne?? :o))

Vje: Jo, vtipnej :)

X.Morph: No, lhát se nemá, to je jasný:) Ve finále je z toho ale skvelá recese, která nás bude práve reakcema ostatních státu bavit ješte dlouho, takže super!

OK. Necháme politiku jiným... Reknete svými slovy neco o Redrum crew a predstavte ji tím tem, kterí si sedí doma na drátech a ješte na redrum.rave.cz neklikli.

Blulajta: Jsme spolek regionálne profláklých anonymních alkoholiku se zálibou v lidové tvorivosti. V našem prípade se to projevuje nekontrolovatelným pitím, zálibou v oplzlostech všeho druhu, vcetne pouštení klacku v kýblu. Navíc jsme ted z toho všeho udelali akciovou spolecnost. Dobre se v tom perou ty strašný prachy, který vydeláváme.

Vje: Nepredpokládám, že by nekdo ješte neslyšel o Redrumu. O naší veselé particce junglových djs z Brna a blízkého okolí, protože jak tak sleduju náš partylist, celkem obstojne objíždíme kluby po CR a snažíme se lidem delat radost :)

X.Morph: Btw "predstavte ji tím tem" - taky jsi slovní fetišista koukám :)
ad redrum - co na to po stopadesátéšesté napsat? snad se nepletu, když napíšu, že jsem rád, že je naše obsazení takové, že at kdokoli pozve na akci od nás jakéhokoli dje, tak snad pak nemuže být zklamanej... (jen stále doufám, že se k nám vrátí i mé cerné svedomí Elwira, co Jani?:))

Jaký vztah máte k drumandbassu a co Vás k nemu privedlo?

Blulajta: Zatím kladný. Porád me to kupodivu baví a dává potrebný endorfin. Privedl me k tomu kacer, kterýho jsem kdysi tahal. Od té doby jen stojím /zatím bez sekerky/ za DJ pultem a divne se kývám.

Vje: Samozrejme velmi kladný! Poté co se mi zaclo zdát techno nudný a house pomalej, jsem jednou zašla na dnb a už nikdy neodešla :)

X.Morph: K drumandbassu? No asi silne homosexuální vztah, který nás ale oba maximálne uspokojuje. Když vsunu jednu skladbu do druhé a jejich syntetické harmonie se promíchají, tak i já nemálokdy nemalým vzrušením málem uslintnu:) Fascinující životní rytmus je to.

Všichni tri máte prsty ve spouste Vámi porádaných nebo spoluporádaných akcí. Z jaké jste meli nejvetší radost?

Blulajta: Mám radost z každé akce, kterou prežiju ve zdraví. StepSlety jsou ovšem základ stestí už jen proto, že je nemusím vubec rešit a lidi vesmes prijdou i bez propagace a podobných vysilujících záležitostí.

Vje: To prece nejde ríct! Z každé jednotlivé akce mám radost, teda když dobre dopadne, samozrejme ;)

X.Morph: No, já paradoxne z akce, na které jsem protekl asi nejvíce penez, ale hudebne to bylo proste super. Byla to breakbeatová party na Fléde nekdy v roce 2004 se Stephunkem T, kterou jsme delali s dj Marccem... Dál vzpomínat snad ani nechci, jelikož to byl financne hodne nárocný konícek :)

Máte k dispozici prázdné CD, vymyslete kompilaci hudby, kterou byste na nej vypálili, aby poslech CD poté odpovídal Vašemu vývoji od zacátku hudebního vnímání až doted. (Na CD se vejde dejme tomu 12 prumerne dlouhých skladeb).

Blulajta: 1. Josef Melen – Nee, petku neee , 2. Olympic – Úspešný mladý muž , 3. Root – Belial , 4. Priessnitz – Sny , 5. Can - Mother Sky , 6. Chemical Brothers - Leave Home , 7. The Prodigy - Narayan , 8. Roni Size – Brown Paper Bag , 9. Usual Suspects – Shrapnel /Stakka&Skynet rmx/, 10. Klute – Learning Curve , 11. Recoil - The Killing Ground , 12. Kraak and Smaak - Man Of The Constant Sorrow

Vje: Asi takhle nejak, ale poslouchat v kuse bych to nechtela :)
Pavel Hornák - Michael Jackson - Nirvana - Šílená komtesa - US3 - Beastie Boys - Cypress Hill - J.A.R. - Prodigy - Jori Hulkkonen - High Contrast a ŠK 2x, pác punkový vály jsou krátký!

X.Morph: Budu to brát jako 10 zásadních alb, nebo skupin:
1. Oranžová fólie ve tvaru gramodesky s vyrytým nejakým bratrským pochodem, distribuovaná jako príloha progresivního casopisu pro mladé komsomolce s názvem Vesjolije Kartinki.
2. Boney M - doublepack s krásným obalem, na kterém clenové "kapely" v plovacích cepicích visí na lane nekde pred vesmírnou tapetou a mají strašne chlupatý hrudníky a šílený afra... Na to snad nikdy nezapomenu, krásná doba :)
3. Queen - kolem 11-12 let jsem je mel fakt rád. Hlavne Bohemian Rhapsody, nebo A Kind Of Magic. V podstate i dnes se mi z Mercuryho hlasu delá husí kuže...
4. Root - jejich první demo, když jsem byl v 7. tríde na základce, mi úplne otocilo dosavadní hudební vývoj a zaclo metalpunkgrindcore období. "Tak se všichni poserte, je tady Debustrol!" - na jejich první demo taky nikdy nezapomenu, nebo treba H.N.F. a jejich Bombardéry... taky krásná doba :)
5. Asi kolem 15-16ti let, po pochopení, že drogy k životu patrí, prišla grunge vlna... Nirvana, Soundgarden, Alice In Chains,
Stone Temple Pilots a hlavne Pearl Jam a jejich album "Ten". Díky temhle kapelám jsem zacal poslouchat i staré Pink Floydy,
Beatles, apod.
6. Laibach - kult a kapela, která me pak asi nejvíc prehodila na EBM a spolu s Front242, Ministry, nebo pak Nine Inch Nails v podstate zaprícinili muj prechod na elektroniku.
7. Autechre, Aphex Twin, Warp Rec. - elektroexperimenty, které me baví dodnes, i když poslední alba Autechre už jsou urcena asi výhradne pro budoucnost po prechodu na nanotechnologie a biomechaniku a v dnešní dobe ve státe, kde vládne Topolánek s Paroubkem, tyhle alba proste poslouchat nelze :)
8. Prodigy, Underworld, Orbital, The Orb - v podstate by to mohlo být jakékoli ze starých alb tehle "kapel". Pocítám, že nás to smetlo v té dobe skoro všechny...
9. Konflict "Maelström EP" - jako zástupce pocátku "moderního" drum`n`bassu...
No a tím muj "vývoj" zatím koncí a vše ostatní, co me v dnešní dobe baví a poslouchám, jsou už jen návraty k dávno vyvinutému.
10. Až se uskutecní, tak na tomto míste bude nejaký pekný smutecní pochod...

Vzhledem k tomu, že jsem zas nevedel, na co se ptát, delal jsem trochu pruzkum verejného mínení, co ženy nejvíc zajímá v rozhovorech s DJi (Vje si otázky nejak prebere po svém, pác jsem se ptal jen holek. :o) Takže, kdyby Vás chtela jedna moje kamarádka pozvat na drink, aby se o Vás dozvedela všechno, šli byste?

Blulajta: Já drinky neodmítám. Nicméne otázkou je, jestli by moje slovní prujmy ta Tvoje kámoška prežila. :o)

Vje: Na drink bych šla urcite, neco bych i prozradila, ale rozhodne ne vše.

X.Morph: Urcite a rád, pokud by to teda nebyla Obryne Stána:)

Jiná chtela vedet, co byste uvarili holce, kterou chcete oslovit?

Blulajta: Osobne preferuju ufoní maso s univerzální hnedou omáckou aneb Back to the Roots.

Vje: Rozhodne bych napred oslovovala, abych pak vedela, zda má vubec smysl varit ;)

X.Morph: Tak nejdrív urcite kotel vtipné kaše, abych ji vubec na to jídlo dostal, no a pak už je to skoro jedno. Varení me baví a vyložene hnusný nebylo zatím snad nic, takže dle toho, co najdu na zahrade a v lednicce.

No a nejcasteji (nezávisle na dotazovaných) padala otázka: Kolik nejvíc žen s Vámi odcházelo po hraní domu? :o)

Blulajta: To je presne doba, kterou si nepamatuju vetšinou. A ráno vždycky vstanu jako poslední a všechny už jsou pryc.

Vje: Nejsem prímo z Brna, takže než abych nutila ženy jezdit se mnou domu, radeji odjedu já k nim a na poctu nezáleží :) (ješte že ses neptal na kluky :))

X.Morph: Uvrhl jsi me do pekné nostalgie teda. Pokud to beru jako za úcelem sblížení, tak maximálne jedna, a to bud partnerka, nebo nová partnerka:) každopádne to vždy bylo i o lásce, i když treba ne na dlouho. Kurva jedna prelétavá...

Pak jsem taky dostal zajímavej tip na dotaz: Kdybys mel delat rozhovor sám se sebou, co by Te zajímalo?

Blulajta: Jestli jsem si nekdy šlápl na ušní lalucek a jestli je duležité míti Filipa.

Vje: Sem tam vecer v posteli si delám rozhovory sama se sebou, ale to by se sem asi nehodilo...

X.Morph: Proc bych ho delal, když já jsem já... Navíc obcas, když si uvedomím, jakým zpusobem mluvím s jinýma lidma, tak bych si možná ani nerozumnel. :)

Líbí se Vám pojmy Šalingrad a Cajzl tak jako mne? :o)

Blulajta: Šalingrad je super. Cajzl je moc hanlivý na muj vkus. Mám radeji Prágl. Ale to clovek musí umet ríct a nedávat tomu brnenskej dialekt, proste to ríct naprosto spisovne.

Vje: Líbí a dokonce vím, co znamenají!

X.Morph: Tak šalina je natolik zabehnutá, že nad tím ani neuvažuju a cajzl, myslím, nepoužívám a ani se mi to moc nelíbí... zní to jako hajzl... no fuj teda...

V poslední otázce prosím charakterizujte sami sebe, reknete svými slovy, jaký drumandbass od Vás lidé na párty slýchají?

Blulajta: Všechno, co má hlavu a patu. Žádný prvoplánový hopsacky, ale energické hutné veci. Základ je basa, která musí házet vnitrnostma a vrstvy zvuku, které Vás prinutí zavrít oci a nechávat se unášet. Jinak to nemá smysl, neasi... :o))

Vje: Strucne receno: jmenuji se Vje, uslyšíte ode me písnicky (liquid drum'n'bass), který se sem tam k ránu zvrhnou v neco rychlejšího a údernejšího.

X.Morph: Od všeho primerené množství, tak aby to melo energii a jako celek hlavu a patu.. to ovšem neplatí, pokud jsem dobre naladen a množství zkonzumovaného alkoholu pred hraním presáhne urcitou hranici.. to u toho pak i zpívám a nedokážu se kontrolovat, takže pak obcas vidím mezi lidma nekoho s pohledem ríkajícím "no ty ses musel už fakt zbláznit".. co už, být pro nekteré lidi za blázna zase nemusí být tak špatné:)

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

16 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.371sec, data: 0.000000sec