rozhovor: IM Cyber

beast67 |04.05.2007 | Interview

Myslím, že predstavovat na ceských drumandbassových stránkách DJku IM Cyber snad ani není treba. Tato ambiciózní žena má za sebou již mnoho odehraných mejdanu, Redbull Music Academy v Brazílii, je polovinou producentského dua Treneck a má zajímavý prístup k hudbe. A práve o tom si mužete precíst v dnešním rozhovoru.

IM Cyber vystoupí na festivalu Rio De Riviera (19. 5. 2007) a jeho warm-upu v podobe speciální verze DNB wave v klubu Mersey (12.5.2007). Více informací o techto akcích najdete na www.tressondress.net a www.rioderiviera.cz


otázky kladl: Ivan Barina

Hrálas na akcích v Brazílii v rámci projektu RBMA. Co Ti prinesla tahle zkušenost osobne i profesne?

Hodne me to nakoplo. Otevrelo oci, ukázalo dvere a spoustu možných cest… v osobním i profesním živote. Neco jsem pak po návratu rozvinula, neco naopak zabila. Konrétne ty hraní pro me hodne znamenaly, protože za mnou chodily v podstate samy. XRS se mi pak smál, že se mi nejakým zpusobem podarilo dostat na místa, kde se do tý doby drum´n´bass nehrál. Modrooká bloncka :))


A jak jinak se Ti líbilo v Brazílii?

Strašne moc. Po skoncení RBMA jsem tam zustala ješte deset dní, které jsem strávila hlavne ve Florianopolisu, což je nádherný surfarský poloostrov plný krásných slecen a chlapíku. Díky kamarádum tam o mne bylo výborne postaráno – východ slunce na soukromé pláži s drinkem v ruce, po boku sympatického Brazilce.. komu by se to nelíbilo J Plánuju se tam behem príštích pár let vrátit a procestovat stredozemí a sever.


V jednom starším rozhovoru s Tebou se Te ptali jakou jinou hudbu a producenty máš ráda a pokud se nepletu, zmínila jsi techno a Dala s Tokym jako producenty. Jak se k technu stavíš dnes, ci co jiného posloucháš a baví Te?

Dost jsem se zklidnila, takže z techna me ted zajímá maximálne minimal. Jinak vede muzika, která me dokáže rozbrecet, zapomenu díky ní dýchat, rozjdede mi zimnici. Ješte o jeden level výš jsou hudebníci, u kterých jsem tyhle stavy zažila naživo – DJ Krush, Massive Attack, Bjork, norský saxofonista Jan Garbarek, ted nedávno Lisa Gerrard z Dead Can Dance a jinak všechny dobrý sbory a orchestry v kostele. Kdysi jsem takhle treba sama zpívala Requiem od Mozarta a ty stavy u toho byly na omdlení. Síla. Jo a ted mám vlastne velkou jarní úchylku – Linkin Park :)


Také jsem cetl Tvuj názor na ceskou d´n´b scénu, že je prehlcená a že lidé už nechodí tolik za hudbou jako spíš za stylem. Nelze nesouhlasit, ale nemyslíš, že je úkolem promotéru delat akce tak, aby naucily lidi poslouchat tu ci onu muziku na kterou je lákají?

Proc ne. Ale jak to chceš udelat? Lidi neco naucíš jedine dlouhodobým procesem a není to zadarmo. Dejme tomu, že se na tuhle nárocnou cestu vydáš – snažíš se šírit osvetu, tahat sem inovativní, kvalitní jména, jsi permanentne ve ztráte, ale nevzdáváš to s vedomím, že to nekam smeruje a jednou se ti to vrátí. No a do toho se objeví nejaký jouda, priveze týden pred tebou DJe, na kterýho tady všichni táhnou jak stádo, za pár mesícu to udelá znova a máš po legraci. Drum´n´bassový publikum je strašne specifický – na jedný strane stojí jádro, který má až neuveritelný prehled a specifické nápady ocení, na druhý strane jsou práve ty masy, který konzumujou jen trpitivý povrch a nic jinýho jim nestojí za pozornost. Ti rozumbradové z bordu a jejich kámoši promotéry bohužel neuživí.


Hmm, na tom neco bude… A vlastne nemyslíš si, že drív to taky nebylo o hudbe, ale spíš o tom, že prišlo jen neco novýho?

A není to tak, že nejdrív zpozorní všichni, protože prišlo neco novýho, zustane u toho jen to jádro, který to celá léta drží a ve vlnách se na to nalepujou konzumenti, kterým kolegové z kanclu rekli, že Ed Rush je cool?


Nyní z jiného soudku. Jak to vypadá s projektem TRENECK(pozn.autora: spolecný projekt s Kubátkem)V médiích je o tomto projektu pouze zmínka..? Nebo mi neco uniklo?

Treneck momentálne funguje na ciste lidské a hlavne virtuální bázi. Stací nám to, jsme takhle spokojení. Plánujeme prátelský soustredení na léto, ale kdo ví, jak to dopadne. Možná že zacneme a skoncíme klábosením u bazénu.


Neco jsi na d´n´b scéne už zažila. Co myslíš že má budoucnost v rámci hudby, organizace parties, apod.?

Nevím céce, svoji budoucnost na tomhle poli úplne nevidím, takže se tím takhle nezabývám. Zatím si budu každopádne hrát a vozit svoje srdcovky a paralelne budovat úplne jiný život. Uživit se hudbou v soucasný forme bude brzy skoro nemožný.


To není pozitivní pohled, snad alespon rada.. Co už by se nemelo opakovat?

Všichni leváci a amatéri, který nepovažují za samozrejmost zaplatit úcinkujícím predem domluvené honoráre, neumí obstarat kvalitní technické podmínky a pro lidi dobré zázemí, by to nemeli ani zkoušet. Natož opakovat. A já osobne bych treba ješte vymazala z dnb scény celý jump up a clownstep, ale to ode me asi není moc pekný :)


Budeš hrát na akci Rio de Riviéra 19.5.2007 v Brne po boku Dj Crossfire-a, No Money, Masters of the Universe a dalších. Tešíš se na tuto akci?

No jasný. Skoro jako do Brazílie :) Urcite si nenechám ujít Vadima, úplne nejvíc se ale teším na Fun Lovin Criminals, který jsem svýho casu nevyndávala z prehrávace. Trochu me štve, že se s nima casove kryju, tak jim aspon reknete, at hrajou dlouho :)


Urcite jim to vyrídíme:) Zahraješ si také týden pred výše uvedeným festivalem v brnenském klubu Mersey na akci DnB Wave(12.5.2007) venované práve festivalu Rio de Riviéra. Hrála jsi již nekdy v tomto klubu, prípadne slyšela jsi o nem?

Slyšela jsem o nem dost, ale pokud me pamet neklame, tak budu mít premiéru.


Cím bys´ chtela nalákat návštevníky na tyto dve akce?

Vy jste promotéri, vy lákejte ;)


Pravda. Díky za rozhovor…

Taky díky, tešim se...

otázky kladl: Ivan Barina

Diskuze

* *
*

Načíst novou

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

19 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.333sec, data: 0.000000sec