Philip TBC

styl: drumandbass

narozen:

hraje od:

město: Praha

email: philiptbc@shadowbox.cz

www: http://www.philiptbc.com

BIO:

Philip T.B.C., vlastním jménem Filip Klug. Pochází z Nýran, což je malomesto nedaleko od Plzne. Nyní žijící v Praze. S hudbou zacínal již jako 15-tiletý teenager v nekolika kapelách (punková kapela Pod stolem, Swinging on the Flipity Flop), postupne se dostal od kytary, pres zpev až k basové kytare u které zustal. První úspechy zaznamenává však až s kapelou Swinging on the Flippity Flop (dve živé baskytary), to už se ale pres punk propracoval k Hard core a Crossoveru a vystupuje prevážne v Plzni a jejím okolí (hlavne Divadlo pod lampou a Klub C). Po roce, po urcitých neshodách, odchází a nastává hudební útlum.

A práve v tuto dobu o prázdninách v roce 98 zacíná s DJ-ingem. Jeho stežejním stylem se stává breakbeat a tak od zacátku hraje práve tento styl. Na podzim roku 98 první vystoupeni v klubu Wakata. Poté následuje nahraní první demotape a pravidelné vystupovaní v klubech XT3, Punto Azul a Divadelní bar Akropolis. Také zacíná porádat první vlastní akce na studentských kolejích Strahov a zacíná hrát i mimo Prahu. V roce 99 kupuje první junglové desky a zacíná se specializovat i na tento styl.

Postupne se propracovává od jungle a breakbeatu i k technu a dnes od nej mužeme slyšet kombinace techto stylu: jungle, drumandbass, techno, freetekkno, techbreak, breakbeat, elektrobreakz a používá i prvky downtempa a hiphopu. Nikdy nehraje pouze jeden styl, ale vždy se snaží míchat jich více dohromady, takže v jednom setu mužete slyšet veci od downtempa a hiphopu až po tvrdé tekkno. Z toho taky vyplynuly jeho technojunglové a technobreakbeatové sety. V soucasné dobe hraje všechny styly ze trí gramofonu. Jeho krédem je neustále se zdokonalovat a jak sám ríká "Už me nebaví jen míchat dve desky ze dvou gramcu, hledám stále nové cesty jak to celý posunout nekam dál. Inspiraci hledám všude možne, ale poslední dobou hlavne u hiphopových DJs." Z toho také zrejme vyplývají techniky jako je scratching ci beatcuting které stále casteji používá ve svých setech.

Pravidelne ho mužete slyšet hrát po celých Cechách, Morave a Slovensku. V posledních nekolika letech se zucastnil vetšiny velkých letních festivalu jako jsou napr. Cosmic Trip, Svojšice, Open Air Field, Nocné Vlny, Summer of Love, Planet Roxy apod. Obcas jezdí hrát i do zahranicí jako napr. do Madarska, Rakouska a podobne.

Za nejvetší úspech v poslední dobe mužeme zatím pravdepodobne považovat jeho vystoupení na nejvetším slovenském multižánrovém festivalu Pohoda, kam si ho pozval samotný Liam Howlett z legendárních The Prodigy . Philip TBC vystoupil jako jejich predskokan na hlavním podiu.
text: Shadowbox.cz

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

1 online úvodní strana rss kontakt reklama