Frock

styl:

narozen:

hraje od:

město: Praha

email: frock@nwp.cz

www: http://www.nwp.cz

BIO:

Dj Logick (techno) / Dj Frock (drum´n´bass), vlastním jménem Honza Furcák (28), se na naší tanecní scéne pohybuje už témer 9 let. Pocátky byly težký, ale trpelive a po malých kruckách sbíral zkušenosti a poznával, jak vlastne celá scéna funguje, aby ho elektronická hudba, djing a následne i promotérská cinnost naprosto pohltila. Vše to odstartoval zcela náhodný poslech dnes už legendární nahrávky „Techno Energy“ od Igora Patakyho. To ho de facto nasmerovalo ke klubovému technu a za nedlouho po návšteve své první velké party i ke splnení touhy stát se djem. Svou první možnost vyzkoušet si, jaký je to pocit stát taky na druhý strane, dostal v klubu Amsterdam na pražském Žižkove. S klasickým hudebním vzdeláním, nekolikaletými zkušenostmi z hry na nejruznejší dechové nástroje a krátkou zkušeností z pusobení v rádoby neopunkové kapele, kde hrál na kytaru a zpíval, to byla pouze otázka casu, než k tomuto dojde. Chápal to jako svuj zcela prirozený hudební vývoj a prestože to byl obrat doslova o 360 stupnu, tak dnes muže jednoznacne ríct, že této zmeny vubec nelituje, ba naopak!

Industriálního pojetí techna od pánu jako Surgeon, Regis, Rumenige, Christian Wünsch, Oscar Mulero a mnoha dalších, jim podobných ho tehdy ovlivnilo natolik, že od nej i dnes mužete porád slyšet starý, dobrý pecky od techto mistru svého oboru. Doba, kdy do jeho života mel zásadním zpusobem vstoupit drum´n´bass, ale mela teprve ješte prijít. V prvních letech to bylo opravdu jen techno, kterému se intenzivne venoval a piloval na nem po nejruznejších, vetšinou pražských klubech (napr. 69, Guru, Molekula, Styx, XT3…) techniku mixování. Postupem casu však zacal pochopitelne pronikat do taju i dalších hudebních proudu elektronické tanecní hudby a jen omezené financní možnosti behem studií mu bohužel zamezily, aby se mohl stejne intenzivne jako technu venovat i hraní drum´n´bassu. Ten si z ostatních stylu EDM oblíbil nejvíce a protože dnes už je všemu jinak, ze studenta se stal obcan rádne odvádející dane ze svého príjmu, z kterého to jakžtakž obojí utáhnout už jde, tak už pres 2 roky mužete vídat Frocka skákat za gramofony i v rytmu DnB. Adaptace na z hlediska mixování zcela nový styl pro nej nebyla nijak zvlášt dramatická. Pomerne slušný technický základ z šesti letech mixování techna, klasické hudební vzdelání a prirozený cit pro rytmus, to vše mu tento problém do znacné míry ulehcilo. V jeho DnB setech a zpusobu, jakým se pri práci s mixem prezentuje, je jasne patrný vliv dlouhodobých zkušeností z hraní techna. Pouhé prolínání jedné desky do druhé není to, co byste od nej opravdu mohli ocekávat. Neustále se snaží využívat možnosti mixupultu a konkrétních pasáží mixovaných tracku k vytvorení dynamického a zajímavého mixu. Za vše hovorící dj-nick Frock pak snad dostatecne napoví tomu, když bychom chteli identifikovat základní zvuk, který se objevuje témer na každé desce v jeho kufru. Sám tyto desky pracovne nazývá tzv. „kvákáky“ a od svých kamarádu a známých si za to vysloužil prezdívku Pan Žabák :-) Behem posledního roku si krome jump upu, který ho nejvíce charakterizuje, velmi oblíbil i reggae, který pro nej na drum´n´bassovém podkladu dostává teprve ten správný šmrnc a tempo. Zároven si ale celá kompozice tracku zachovává velkou míru pohody reggaecku vlastní a hodí se tak i do menších klubu nebo domu na pouhý poslech.

Krome hraní, v kterém v soucasné dobe dává vetší prostor spíše drum´n´bassu, se se svým dlouholetým kamarádem djem Zvirym naplno vrhnul do nevyzpytatelných vod party promotion. Jejich spolupráce zacala už v roce 2002, kdy založili tehdy ješte spolecne s djem Wectorem malou, nezávislou produkci Nextwave Production, pod jejíž hlavickou zacali porádat menší, klubové noci vetšinou v Praze a postupne sbírali první promotérské zkušenosti. Koncem lonského roku spolu oslavili ješte za úcasti nyní už taky bývalýho clena crew dje Unita, už páté výrocí od založení produkce a to symbolicky na jejich dosud nejvetším hudebním projektu, multižánrove zamerené party CzechPoint, která je jakýmsi pomyslným završením jejich spolecné, trpelivé práce. Krome CzechPointu porádají dva pravidelné dnb/techno vecery v Praze (Double Trouble v klubu Visitor a Jump v klubu Bordo) a další jednorázové eventy, tak jak se naskýtají príležitosti. Na svých parties uprednostnují predevším ceské interprety. Chtejí tak podporit domácí hudební scénu, dát šanci mladým a zacínajícím djs stanout po boku jejich zkušenejších kolegu a umožnit jim získat nové, cenné zkušenosti. Pokud tedy uprednostnujete vecírky s pohodovou atmosférou, kde vám zahrají výhradne ceští djs ze všech koutu naší republiky, tak budete vždy na parties Nextwave Production na tom správném míste!

Baron, Dj Friction, Surge, DJ Hazard, Phantasy & Shodan, The Force, Dj Clipz, Nightwalker, Total Science, Chase & Status, Drumsound & Bassline Smith, Roni Size, Dj Zinc, Kevin Ranks..

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

10 online úvodní strana rss kontakt reklama