Ark

styl: modern sound !

narozen:

hraje od:

město:

email: ark@nanoplanet.cz

www: http://www.facebook.com/deejayark

BIO:

DJ ARK není včerejší objev soutěže talentů, po české hudební scéně se pohybuje již řadu let, a bez plenek.
Prvně se dostal k hudební technice v raných deseti letech, tehdy si díky bratrovu nadšení pro techno mohl vyzkoušet svoje první mixy na dnes již legendárním setupu DJM 500 a technics sl 1210mk2.
Po několika letech ochutnávání různých hudebních kousků a nasávání inspirace, uzrál čas pro první vlastní podnik, když společně s několika kamarády stál u zrodu hudebního uskupení NANO SOUND. Nano Sound mělo od svých počátků silnou základnu v tzv. zlomených odnožích elektronické hudby, často s lazením na anglické producenty. Tou dobou (psal se rok 2003) Ark prožíval naplnění a radost v rytmu d´n´b a junglu a nejčastěji vystupoval back 2 back s Dj Neotem. Dvojka mladých djs si zahrála snad ve všech zákoutích české republiky od západu na východ a ještě dál až ku slovenským bratřím a bratislavskému klubu Účko.
Po nesčetných vystoupeních různě po domovině Ark začíná bookovat zahraniční DJs pro místní párty a festivaly stejně jako pořádat vlastní akce. Setkání se smetánkou zahraniční hudební scény a hvězdami zvučných jmen zprostředkoval mimo jiné i díky svým pravidelným drumandbassovým večerům nazvaných STEPPIN". Jeho hosty se tak v rychlém sledu staly Danny Wheeler, MC Tali, TC, Heist a Jenna G.
Za roky protěžování drumandbassu a zlomených beatů si zahrál vedle lidí jako Bryan Gee, NOISIA, Netsky, BROOKES BROTHERS, CAMO & KROOKED, BLACK SUN EMPIRE, John B, Apex, Prolix, Clipz, Shock One, Futurebound, Current Value feat. Snow, Fexomat, Zubcore, Dj Rush, B Complex, L Plus, Brooklyn, Rido, No Money a s řadou dalších zvučných jmen.
Se zřejmostí toho, kolik výrazných prvků proniká do hudby z vod mainstreamového electra a dubstepu, přišla i potřeba dozvědět se více o minimálnějších, hlubších polohách elektronické hudby a nových rezervoárech inspirace v undergroundu.
Postrčen znovu vpřed životem Berlína a projekty jako například Dantze records si Ark uvědomuje potenciál minimální elektronické hudby a rozsah těchto lánů neoraných i u nás doma.
Arka s jeho svěžímy sety prodchnutými miriádami odstínů duhy elektra můžete v Praze potkat nejčastěji v klubech jako je Chapeau Rouge, Palác Akropolis, Cross club, Roxy club, Bukanýr, a dalších. Hodit zadkem či podupat nohou můžete zajít na Arkovi pravidelné akce Arcade a nebo BE AT:, na kterých se podílí s vydavatelství BEEF Records a kde byli v minuloasti k slyšení interpreti jako Alexkid, Niko Schwind, Peter Horrevorts, Niconé, Claire Morgan, Timid Boy či česko-australský projekt Shades of Gray.
V současnosti jsou hlavní Arkovou inspirací vytříbené postavy hudební scény jako Dusky, Maceo Plex, Prompt, Philip Bader, Re.You, Frivolous, Dirty Doering, Lee Jones, Nu, Martin Buttrich, a další ... Od jejich vlivu se částečně dnes odvíjí i jeho slastní styl hraní ve kterém si zakládá především na přístupnosti a zábavě, s gradací až k euforii, jíž dosahuje dobrou kombinací dynamických mixů a pestrostí, nikoliv však mnohostí, rytmů a zvuků.
Mimo svoje osobní zalíbení Vás však Ark dokáže s radostí provázet po plejádách homogenních ale i cizími prvky prodchnutých stylů jako deep, tech, house, techno, funky, idm, electro, garage, 2-step. A i když Arkovi sety i párty bývají tématicky i stylově zařazené, neztrácí ze zřetele svůdný prostor pro zábavu, tvořivost a inprovizaci.
Ark se zdá byti otevřený novým věcem a myšlenkám. Sám rád říkává "Drumandbass je pro samozřejmě stále srdcová záležitost, ale moje srdce je veliké ..."

Napsali jsme o něm:

Promotion

junglednb.cz

Parties

Na dnešní den nemáme v databázi žadnou akci...

Přidat Party

6 online úvodní strana rss kontakt reklama