tiskovka: Z jiné planety (Pendulum @ Frýdek Místek)

DNB Crew |19.10.2004 | Tiskovka

Abyste mohli být svetovou hvezdou v hudebním stylu jménem drum and bass, být djem, bez kterého se neobejde dobrý line-up velké party pro nárocné publikum, a producentem, jehož hudbu si zpíváte pred tím než jdete a když odcházíte z party, museli jste donedávna splnovat mimo jiné dve podmínky: narodit se a vyrustat ve Velké Británii a být u zrodu (nejlépe od zacátku devadesátých let) celého hudebního stylu a tamejší scény.

Skupina trech lidí, kterí výše popsané dve hlavní podmínky nesplnuje ani náhodou se ale jedním z mistru anglické (dnes už vlastne i díky nim celosvetové) drum and bassové ligy bezpochyby stala. Na každé party na které se hraje drum and bass jejich hudba vždy zaplnuje parkety a velké hity jako „Vault“ ci „Another Planet“ zaujímají ctené místo ve sbírce a v srdci každého drum and bassového dje na svete.

Jejich výtvory, které si tolik získaly všechny fanoušky této hudby zpusobily, že se samy staly vzorem pro radu jiných producentu. Jejich styl je nazýván novou energií, v drum and bassu dosud nepoznanou, a nekterí z drum and bassových dju a producentu dokonce ríkají, že „Another Planet“ je trackem naprosto výjimecným a ješte dlouho jím zustane. Pro jejich ohromný celosvetový úspech se trochu zapomnelo na to, že za poslední rok vzniklo mnoho skladeb jiných producentu, které se prinejmenším podobají jejich produkci. Na druhou stranu se ale není co divit, skladbu „Another Planet“ vystihuje presne její název. Je to rytmus z jiné planety.

Jmenují se Pendulum, jsou puvodem ze západní Austrálie, z prístavního mesta Perth. Když se rekne Pendulum, znamená to: Elhornet (Paul Harding), Speed (Gareth McTrillen) a Anscenic (Rob Squire), který prijede obštastnit publikum do Frýdku-Místku. Potkali se náhodou jednu noc na drum and bassové party pred dvema lety a rekli si, že by mohli zkusit tvorit hudbu dohromady. Pojmenovali se Pendulum a když složili „Vault“ (jejich první skladba ve trech) vedeli, „že se deje neco opravdu dobrého…“. Ale ne vždy byli Pendulum pouze drum and bassovými producenty, jejich hudební pozadí je na drum and bassové hvezdy prinejmenším trochu zvláštní: „Paul hrál na bicí v skate-punkové kapele, Rob a Gaz meli každý svou metalovou skupinu (Rob zpíval, Gaz hrál na basovou kytaru), ale drum and bass se nakonec stal naším životem, protože jsme pro nej meli všichni nejvetší vášen.“ „Vault“ se stalo podle hlasování ctenáru casopisu Knowledge skladbou roku 2003 (v takové konkurenci hitu jako „Screamer“ ci „Signal“) a pomohlo tak tretí cásti série EP Kings of the Rollers k titulu nejprodávanejšího EP minulého roku; singl „Another Planet“ se ocitl na 1. míste žebrícku UK Dance Charts a bude jiste jedním z kandidátu na nejlepší track roku 2004.

Co stojí za zvukem Pendulum a jejich ohromným úspechem? Paul a Rob si myslí, že je to tím, že si ve studiu zcela rozumí. Rob vysvetluje: „Produkoval jsem hudbu s jinýma lidma už pred Pendulum, ale vždy jsme meli konflikt o tom, kam až chceme se skladbou zajít. Nám se to nikdy nestalo. Proste to funguje.“ Paul dodává „Když jsem byl ve studiu s jinýma lidma, bylo to pro me nekdy jako mlácení hlavou o zed. Vždy to vydrželo tak jednu skladbu. S Pendulum, po dvaceti tracích, se mi nic takového ješte nestalo.“ Doufejme všichni, že jim to ješte dlouho vydrží.

Diskografie Pendulum – k ríjnu 2004 (každý z tracku je velkým hitem!):

Vault – 31 Records – Kings of the Rollers
Spiral / Ulterior Motive – Uprising Records
Back To You / Still Grey – Timeless Records
Trail of Sevens – Renegade Hardware – Paranoia EP
Another Planet / Voyager – Breakbeat Kaos
Toxic Shock – Freak Recordings – The Sideshow EP
Massochist – Breakbeat Kaos – Junglesound LP
Minds Eye (+ Bulletproof) – Renegade Hardware – School of Hard Knocks LP
Kingston Vampires (+ DJ Fresh) – Breakbeat Kaos – Junglesound LP

Remixy:

Concord Dawn – Tonite (Pendulum remix) – Function Records
Fresh – Submarines (Pendulum remix) – Breakbeat Kaos
Nightbreed – Pack of Wolves (Pendulum remix) – RAM Records
Ed Rush & Optical – Bacteria (Pendulum remix) – Virus Records

22. ríjna, už tento pátek, díky spolupráci dju Wenii (Ext-Dust) a Therapista (WKC) zazní behem dvouhodinového vystoupení Pendulum jejich nejlepší skladby, ale urcite i nové, jako napr. „Sounds Outside“, „Gameshow“ nebo „No One Knows“, které ješte „nespatrily denní svetlo“.

Vystoupí také:
Et[h]ernal Optimists (A.tha.m + Wenia) – Ext-Dust Ostrava
Therapist – WKC Ostrava
Fatalerr (Elvis + C.phone) Ext-Dust/Dvoika.Troika Ostrava
Overflow – Redrum Brno
Blackbird – WKC Ostrava
Sub.D.Visionz – Dvoika.Troika Ostrava
JJ Jumbo – WKC Ostrava
Limitedd – Ext-Dust Ostrava
Beet – WKC Ostrava

+ MC Tweety Twizta – WKC Ostrava

Zacátek je ve 20:00, konec plánovaný na 6:00, lístky v predprodeji (Marná sláva, Café de la Ostrava, MP4, Klub Klid, Triple Vision, Fošny.cz/Fabric, Tazzmania F-M) za 150 Kc, na míste do 23:00 za 180 Kc, od 23:00 za 220 Kc.

!! S lístkem z Fatal Messaroshe (22. 10. pátek) platí následující den 50% sleva na vstupné na party Future Breakz ve Fabricu.

Diskuze

* *
*

Načíst novou


9 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.199sec, data: 0.000000sec