profil: EXT-Dust Rainbow

DNB Crew |15.05.2004 | Profil

EXT dust Rainbow je hudebne-kulturní sdružení DJu a promotéru z okolí Ostravy. Bylo založeno na jare r. 99 DJ Elvisem, Lautkem a ostatními DJi (Ian Blond, Ra-2n-sky, Filip, Kmin), kterí spolu již delší dobu hráli.

28. kvetna téhož roku se uskutecnila první house party v klubu Kompass pod hlavickou Ext dustu. Na techto akcích zacal vystupovat jako host DJ C-phone (Dvoika.Troika), se svými speed garageovými sety, pozdeji se preorientoval na drumandbass. Tento styl uchvátil také DJ Elvise a 1.cervence 2000 se uskutecnila první dnb akce Slim Slam Drum v klubu Kompass.

Ovšem pokracovalo se také s jinými styly. V jednom z prvních klubu v Ostrave TNT, se porádali techno party Technoset a v klubu Fabric "barevné" house party Red Heat, Greening, Yellow Submarine, pozdeji jednotný název Play. Na všech vystupovali vedle hlavních hvezd vždy DJs z EXT dust Crew. Tím casem vstoupili do EXT dustu dnb DJka Romana, techno DJ Raa.O, který se v soucasné dobe spoluporádá techno akci Mortal Combat, tanecníci Black-is a Kubánec a sound system Mach a lightsystem Martin. Také zacala spolupráce s ostravským kulturním serverem ZULU.cz. Hlavním útocištem této komunity se stal dnes již neexistující legendární mini klub Coffee Shop v Ostrave. Zde se pravidelne scházeli a porádali "zbesilé" vecírky ve znamení všech tanecních stylu.

DJ Elvis spolecne s DJ C-phonem tou dobou zacali zkoušet hrát na 4 gramofony a 2 mixy, což se ukázalo jako skvelá myšlenka a od roku 2001 vystupují pod názvem Fatalerr. Navázala se tak i spolupráce mezi Dvoika.Troika sound systemem, což mimo jiné vedlo k založení MP4 DJ Skool v Ostrave, která již vychovala nekolik nadejných DJu a také bookingové agentury In2.cz. V soucasné dobe obe crew vesmes porádají akce dohromady nebo ve spolupráci s jinými promotéry.

Nejprve ve spolupráci s hudebním serverem Shadowbox.cz dovezli na podzim r. 2001 nekolik zahranicních hvezd (ShadowboxNight - Ed Rush, Shadowbox vs. Slim Slam Drum - Stakka+Skynet) a pozdeji již sami zvali DJs ze Slovenska, Madarska, Polska, Nemecka, Itálie a Anglie (C4C, Aquasky, Moving Fusion, Fierce, Bad Company UK).

Na prelomu roku 2001/02 se zacínají porádat také první breakbeatové akce, kde jako rezidenti vystupují
DJs Kmin a Lautek. V soucasné dobe pribyly hip hopové party Attack Of Da HipHop a dnb party Messarosh a projekty Et[h]ernal Optimists (A.tha.m+Wenia) a EXT.rava (Lautek+Kmin+hosté).

Pet let existence Dvoika.Troika Sound Systemu a EXT dust Rainbow všichni clenové oslaví na jubilejním 30. Slim Slam Drumu 22.kvetna na Výstavišti Cerná Louka v Ostrave. Jste samozrejme všichni zváni.

2004 EXT dust Crew:
Elvis (dnb, breakz)
Romana (dnb, breakz)
A.tha.m (dnb)
Wenia (dnb)
Limitedd (dnb)
Jaybe (dnb)
Buback (dnb)
Lautek (tech, breakz)
Kmin (breakz)
Ian Blond (house)
Raa.O (techno, dnb)
Filip (house)
Ra-2n-sky (house)
Black-is (dance perform.)
Kubanec (dance perform.)
Alex (dance perform.)

Dále pronájem sound systemu Mach (možno slyšet na akcích Slim Slam Drum a Luxus).

kontakt + booking: info@in2.cz

Diskuze

* *
*

Načíst novou


17 online úvodní strana rss kontakt reklama


Script took 0.231sec, data: 0.000000sec