tiskovka: 901 – Zlomená sobota s BCUK a Ska

dnb crew |22.12.2006 | Tiskovka

Zlomená sobota jak již samotné jméno predposledního dne tohoto roku napovídá patrí predevším drum and bassu. Headlinery není nikdo jiný než Maldini a Vegas aka Bad Company UK spolu s berlínským DJ Ska. Kvalitním doprovodem je Babe LN a zajímavostí 4hodinový back2back set Sayka se severoceským matadorem Peetem.

Bad Company UK
(BC records/UK)

Po celé rade undergroundových pecek vydaných na labelu BC Recording, z nichž nekteré se umístili i v oficiální UK Top 60 zmenili BC strategii a v roce 2003 spatril svetlo sveta jejich první pocin zamerený na mainstreamové posluchace. Vokály s jasným odkazem na reggea ve spojení s Vegasem, to byly ty pravé ingredience, které udelali z Mo-Fire totální vypalovacku, která to dotáhla až na 21 místo v UK Chart a v UK Dance Chart sestrelila z no.1 pozice krále popu Michaela Jacksona. A to byl jenom zacátek, na který navázali D-Kay, Epsilon a Stamina s Barcelonou, která šla až na 14 prícku; v TOP20 zustala 4 týdny. Tento track již vychází na jejich novém spolecném labelu, kterému práve vdechli život a který využijí jako platformu pro produkci novátorských drum'n'bassových tracku, pozdeji okorených experimentálními vokály.

Po komercním úspechu, který zaznamenali se všeobecne ocekávalo, že BCUK budou nadále spíše jen težit z nové popularity, jako mnoho dalších umelcu pred nimi, ale k velkému uspokojení svých fanoušku se touto cestou nevydali. Dokázeli nejen sobe, ale také kritikum, že mohou být na svou tvorbu právem hrdi. Od té doby se jejich další tvorba stala mnohem temnejší, tvrdší a hustší než kdykoliv pred tím. Jako by se komecní úspech stal katalizátorem pro jejich další profilovou tvorbu, která ukázala jejich další kreativní možnosti. Dalším výrazným pocinem se po Mo-Fire a Barcelone stala jejich EP z roku 2003 "The Bullet Time", která se bez vetšího prekvapení dostala okamžite na No.1 v BBC drum&bass Chart. Znicující sound tohoto tracku zabodoval na parties doslova po celém svete. A nedlouho na to si na své konto pripsali další "bombu" v podobe tracku "True Romance", který vyšel na legendárním Goldieho placce vydané na Metalheadz. Tahle vec je ostatne na predních místech playlistu tech nejlepších d&b DJs dodnes.

V roce 2004 spustili kluci z BCUK další ze svých labelu pod názvem BC Presents. Na tomto labelu Vegas a Maldini zacali predstavovat nové a zajímavé soucasné d&b projekty z celého sveta. Behem roku si tento label pripsal celou radu svelých placek vcetne svelého remixu Fresh and Vegas pro Sonic a Silver. Rok 2005 byl pak hlavne ve znamení jejich prvního LP pocinu, který vyšel pod názvem "Bad Taste" a totálne všechny zválcoval. BCUK ale i nadále pomáhali nováckum a díky nim se na scéne podarilo výrazne se prosadit mnoha skvelým producentum jako jsou Body & Soul, Chase & Status, The Upbeats, State Of Mind, The Alliance etc. Je bez diskuze, že práve BCUK mají opravdu masivní vliv na soucasný vývoj d&b nejen v domovské Anglii. Je opravdu na co se tešit!

Ska
(Killaz Sound System/DE)

DJ Ska se venuje DJingu již od roku 1992. Jako zakládající clen Alian Pulse Agency se rychle stal jejím hnacím motorem a jeho freestylové sety si mohli vychutnávat návštevníci akcí po celé Evrope, od Amsterdamu, pres Paríž, Londýn, Rím, Lisabon a Berlín se jeho hudba šírila nezadržitelne dál. Žádné mesto nebylo ani dost velké, ani naopak dost malé, aby v nem DJ Ska odmítl vystoupit.

DJ Ska predvádí na svých cestách svuj vlastní, léty vybroušený styl, který bývá oznacován jako bass beat'tastic. Jsou v nem jasne zretelné vlivy Dub, hip-hopu, acid housu, hard tekna; to vše se odráží v jeho vlastním pojetí junglu -tvrdém, nekopromisním a strhujícím.

Jako dlouholetý matador teknivalové free scény spolupracoval Ska s mnoha dalšími projekty, z nichž jiste stojí za zmínku: (sound systémy) Spiral Tribe, Bedlam, Total resistance OQP, Chiba City, Pure Profit, Lego,Teknocrats, Fakom, Mayapur a další.

Ze solo umelcu, pak nesmíme zapomenout na taková jména jako jsou Crystal Distortion, 69db ,DJ Tal, IXXY, Meltdown Mikey, Mc Tabloid, Kaos, Liberatos, Congo Natty, Triky D, Renegade Hardware...Babe LN
(Tribo,Radio1/CZ)

Jedna z prvních žen V Cechách, které ucarovaly gramofony. V soucasnosti v povedomí prevážne jako dnb djka, jejíž sety jsou citlivou syntézou ruzných stylu. Zacínala kolem roku 93 behem studia na AVU, nejprve na školních parties a jako chilloutová DJka. Po okouzlení pomalejšími beaty a produkcí labelu Ninja Tunes, Mo Wax ci Shadow records postupne prechází k breakbeatu a (s odbockou k rovným beatum) k dnb. Krome vystoupení v klubech a na festivalech v Cechách opakovane zahrála na Slovensku, v Rakousku a Nemecku, ale také v UK, Portugalsku, Polsku, Francii (Festival Les Printemps de Bourges), Bosne a Hercegovine a JAR.

V dnešní dobe je Babe LN predevším maminkou a hudba a vystupování, prestože je miluje, logicky hrají až druhý part v jejím živote. Nenechte si tedy ujít její vystoupení zvlášte v tomto rodinném case.

Sayko
(Dvoika.Troika/CZ)

Matador severomoravské zlámané crew Dvoika.Troika Sayko je vyhlášeným bavicem a kalicem. Jeho sety jsou doslova preplnené pozitivní a pritom hodne extrémní energií. Jeho jméno patrí do špicky ceské dnb scény stejne samozrejme jako zákaz stání pred Úradem vlády. Po dohode s Peetem se na 901 predstaví ve spolecném 4hodinovém setu.

Peet
(DynamicLine/CZ)

Vlastním jménem Petr Chovanec, za gramofony se poprvé postavil zacátkem roku 1999.
Od pocátku byli "dve cesty" Drum & Bass & Techno. Pocátkem roku 2001 nastala hlavní promena,a to že se Petr rozhodl pro jednu cestu, Drum & Bass. Co se týce stylu, tak má rád neurofunk, techstep, hardstep, ale i atmosferické, vokálové skladby. Sety jsou tvorené temnými plochami, valivými beaty, pulzujícimi linkami, nebrání se ani experimentování. A práve toho se dockáme na 901!

Spojení Sayka s Peetem vytvárí hodne traskavou smes, nemyslíte?

Souhrnné info:

30.12.2006
901
tovární hala HARFA, Praha-Vysocany
DJs: Bad Company UK (BCrecords/UK), Ska (Killaz Sound System/DE), Babe LN (Tribo,Radio1/CZ), Sayko (DvoikaTroika/CZ), Peet (DynamicLine/CZ)
2nd stage: Subsist (Klika,Leporelo/CZ), Monotype (Encore,Techno.cz/CZ), Mooris (DynamicLine/CZ), Subgate (Encore/CZ), Resolut (Sukulent/CZ), Decades (Jihlava-underground/CZ)

PREDPRODEJ TICKETSTREAM
3DNY 333CZK do 30.11.06
3DNY 396CZK do 15.12.06
3DNY 444CZK do 29.12.06
1DEN 150CZK (+poplatky)

NA MÍSTE pouze jednodenní vstupenky
do 22:00 - 150CZK
od 22:00 - 200CZK

vstup od 16 let

Diskuze

* *
*

Načíst novou


13 online úvodní strana rss kontakt reklama